Yusuf Kayacık da Ak Parti’den ihraç edildi

Yusuf Kayacık da Ak Parti’den ihraç edildi

Ak Parti Muğla’da son yıllarda partiden ayrılıp başka partilere geçenlerin yanında partiden ihraçlar da dikkat çekiyor. İl genelinde uzun yıllar partiye emeği geçen isimleri bir bir partiden bazı gerekçelerle ihraç ediliyor. Son ihraç edilen isim de Yusuf Kayacık oldu.

Daha önce Ak Parti’den Muğla Milletvekili aday adayı da olan, partinin değişik birimlerinde aktif görev de alan Veteriner Hekim Yusuf Kayacık, milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasını eleştirmesi nedeniyle Ak Parti İl yönetimi tarafından ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. Kayacık, Ak Parti Muğla İl Disiplin Kurulu Başkanlığı’nın 14.09.2020/1 kararıyla partiden ihraç edildi.

Gerekçe olarak da, 24.08.2020 tarih ve 347 nolu Ak Parti Muğla İl Yönetim Kurulu kararıyla parti tüzüğünün Madde 117/7’de yer alan “Parti yöneticileri, üyeleri ve parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçek dışı haber yaymak, iftira, hakaret, karalama veya küşük düşürücü beyanlarda bulunmak” hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında açılan disiplin soruşturması sonucu partiden kesin olarak ihraç edilme cezası ile cezalandırıldı.

5 kişilik disiplin kurulu üyelerinden Başkan Yılmaz Algül, Sekreter Bilal Selçuk ve üye Hakan Akgör imzasıyla ihraç kararı verilirken, Başkanvekili Mehmet Tokgöz ve üye Rafet Barutçu mazeretli olarak imzalamadı.

İhraç kararı sonrası sosyal medyadan bir paylaşımda bulunan Yusuf Kayacık, “Evet; an itibariyle 8 yıldan bu yana Üyesi olmaktan gurur duyduğum partimden, il başkanının akıl almaz hırsı ve egosu nedeni ile haksız ve hukuksuz bir şekilde #ihraç edilmiş bulunuyorum….

Suçum; sadece ve sadece, güreşçi #HamzaYerlikaya’nın #Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasını doğru bulmadığımı sosyal medyada takipçilerim ile paylaşmış olmam…

Süreç henüz devam ediyor….

Ancak; buradan #AkParti’nin sandıklarda, mahallelerde, sokaklarda, kadın ve gençlik kollarında, il-ilçe yönetimlerinde, saf ve temiz duygularla davası için görev yapan görünmez kahramanlarına sesleniyorum, sizlerle çalışmak benim için şerefti, hakkınızı helal edin….

Bu şarkı bitmez..” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*