Yeni yılda ılık hava ve yağış bekleniyor

Yeni yılda ılık hava ve yağış bekleniyor

2020’yi geride bırakırken, 2021’e yurdumuzun batı bölgeleri ılık hava ve yağış ile merhaba diyecek. Hava sıcaklığı artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden alınan bilgiye göre yarın Muğla il genelinde yer yer yağış bekleniyor. Lodos ile birlikte hava sıcaklığı artacak. 2021’in ilk günü yarın ise yurdumuzun batı gölgelerinde yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, “Ülkemizde mevsim normalleri civarı ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artamaya başlayacağı ve hafta sonu kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 7 ila 10, diğer bölgelerde 3 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, batı kesimler dışında ülkemizde önemli bir yağış görülmeyeceği tahmin ediliyor.

Kuzey iç ve batı bölgelerde rüzgarın güney yönlerden orta kuvvette, kuzeybatı kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. ” denildi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*