Yatağan’da Çiçek gitti, Kökçü geldi

Yatağan’da Çiçek gitti, Kökçü geldi

Trabzon’un Of ilçe Kaymakamlığına atanan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in yerine Konya Karapınar Kaymakamı Çanakkaleli Onur Kökçü atandı.

Kararname ile Trabzon’un Of ilçe kaymakamı Eyüp Fırat’ın Fethiye Kaymakamlığı’na atanmasının ardından yerine atanan Memiş İnan İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınarak Trabzon Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü emrinde görevlendirilmesinin ardından boşalan Of Kaymakamlığı’na Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek atanmıştı. Hayrettin Çiçek’ten boşalan Yatağan Kaymakamlığına Konya Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü atandı.

Trabzon’un Of ilçesi kaymakamlığına atanan Çiçek’in ilçeden ayrılmasının ardından Yatağan Kaymakamlığına atanan Onur Kökçü’nün önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

 

ONUR KÖKÇÜ KİMDİR?

Onur Kökçü, 1980 yılında Çanakkale’nin Yenice ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Balıkesir’in Edremit ilçesinde tamamladı. Ardından Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2003 yılında tamamladıktan sonra 2004 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Başbakanlık Uzman Yardımcılığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Uzman Yardımcılığı yaptı.

2007 yılında Kaymakam Adayı oldu. Bu tarihten sonra sırayla; 2010-2012 yılları arasında Afyonkarahisar Kızılören Kaymakamlığı, 2012-2014 yılları arasında Konya Yalıhüyük Kaymakamlığı, 2014-2017 yılları arasında Adıyaman Vali Yardımcılığı, 2017-2019 yılları arasında Ağrı Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Karapınar Kaymakamı olarak atandı.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*