Yarımada etrafından 5 ton çöp toplandı

Yarımada etrafından 5 ton çöp toplandı

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, AKUT Fethiye, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG-AME) işbirliğinde Fethiye’nin yarımada bölgesindeki Oyuktepe mevkiinde temizlik çalışması yapıldı.

Fethiye’nin eşsiz körfez manzarasında gerçekleşen temizlik kampanyasına Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli de katılım sağladı. Fethiye’de yarımada ve koylarda yapılan çevre temizliğinde, yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlandı. 35 gönüllünün katıldığı çevre temizliğinde, 3 saatlik zaman diliminde yaklaşık 5 ton çöp toplandı.

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar’ın da katıldığı çevre temizliğinde ağırlıklı olarak plastik ve cam şişeler,  yemek kapları ve kağıt ambalajları toplandı.

Gerçekleşen çevre temizliğinin farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiğini söyleyen Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, şehir merkezine oldukça uzak mesafede bir alan olmasına rağmen, yaklaşık 5 ton çöpün toplandığını söyledi.

Yaklaşık 150 bin nüfuslu Fethiye’yi sadece 250 personeli olan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün temizlemesinin kolay olmadığını ifade eden Bolelli, “İlçemizde Fethiye Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde AKUT gönülleri ile MAG-DER gönüllüleri tarafından ortaklaşa koylar bölgesinde bir çevre temizliği gerçekleştirdik. Oyuktepe mevkiine ulaşımın zor olduğunu fakat, buraya gelince oldukça fazla insanın geldiğini gördük. Burada inanılmaz derecede bilinçsizce bir doğa kullanımı ve doğa katliamı ile karşılaştık. Böyle güzelliklere sahip bir doğayı hunharca kullanmak, akıl alır gibi bir durum değil. Maalesef cezai yaptırımlarla da bir noktaya varılamıyor. Toplum olarak çevre temizliği konusunda bilinçli olmak gerekiyor. Bu konuda toplumun her bir ferdine sorumluluk düşüyor. Fethiye 150 Bin nüfusa sahip bir ilçe konumunda. Koskoca ilçeyi 250 personelli Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün temizlemesi kolay değil. Bunun için her bir birey kendi yaşadığı alanın çevresini temiz tutarsa daha yaşanılabilir bir memleket ortaya çıkacaktır. Bu konuda her bir vatandaşımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*