Yarım kalan inşaatının ihalesi yapıldı, hastane müjdesi

Yarım kalan inşaatının ihalesi yapıldı, hastane müjdesi

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’den Bodrum Devlet Hastanesi Müjdesi geldi, Bodrum Devlet Hastanesi’nin yarım kalan inşaatının ihalesi yapıldı.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Gökcan ve Demir; 77 yataklı olan eski Bodrum Devlet Hastanesi’ne ek olarak 150 yataklı modern ve çağımız standartlarına uygun yeni hastanemizin inşaatına 2016 yılında başlandığını hatırlatarak, “yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle yüzde 56 fiziki ilerlemede duran 150 yataklı yeni Bodrum Devlet Hastanemizin geri kalan inşaatının tamamlanması için yeni yüklenici firmayla sözleşmenin Sağlık Bakanlığımızca imzalandığını” ifade etti.

Gökcan ve Demir yaptıkları açıklamada;  “önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek yer tesliminin ardından hastane inşaatımız kısa süre içinde tamamlanarak, Bodrumlu hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Bodrumumuza ve bölgemize hayırlı olsun”  dediler.

İçinde banyo ve lavobası bulunan tekli ve iki kişilik odalar halinde inşa edilecek hastanenin, modern ameliyathanesi, yeni poliklinikleri, yoğun bakım üniteleri ile hizmet vereceğini ifade eden Gökcan ve Demir; “hastanenin  yaklaşık 6.200 m²’lik oturum alanına sahip olduğunu ve  kapalı alanının  da  27.025, 72 m² olduğunu”  açıkladı.

Başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ve şükranlarını sunan Gökcan ve Demir; “yaşanan pandemi sürecinde sağlık hizmetleri daha da önem kazandı. Özellikle sağlık çalışanlarımıza özverili çalışmaları nedeni ile minnettarız. Muğla’mızdaki sağlık yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde de Seydikemer ve Marmaris Devlet Hastanelerimizin ihalesi yapıldı ve çalışmalara başlandı. Milas Devlet Hastanemiz de yeni hizmet binasına taşındı ” şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinde Hükümetimizin yerinde ve zamanında aldığı kararlara da harfiyen uyulması gerektiğini ifade eden, Gökcan ve Demir her alanda yatırım ve hizmetlere devam ettiklerini de vurguladı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*