Yapay zekâ ve danışmanlık eğitimleri verildi

Yapay zekâ ve danışmanlık eğitimleri verildi

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen “21.Yüzyıl Becerileri Projesi” kapsamında, öğretmenlerimize “Yapay Zekâ ve Danışmanlık Eğitimi”  verildi.

25-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında Bodrum; 31 Ağustos- 3 Eylül arası Fethiye; 4-9 Eylül arası Marmaris ilçelerinde gerçekleştirilen yapay zekâ eğitimlerinin dördüncü ve son ayağı ise Menteşe’de yapıldı. 10-15 Eylül tarihleri arasında Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda öğretmenlere, GEKA tarafından hazırlanan katılım sertifikaları takdim edildi.

4 gün süren eğitimler, GEKA eğitimcisi yüksek mühendis Onur Kızılarslan tarafından verildi. Yapay zekâ eğitimlerinin öğretmenler tarafından ilgi gördüğünü belirten Onur Kızılarslan ” Vermiş olduğumuz yapay zeka eğitiminde; google, IBM ve çocuklar için makine öğrenimi (Machine Learning for Kids) olmak üzere 3 ayrı platformu kullandık. Bu 3 platformun yapay zekâ sistemini kullanarak “metin işleme, görsel fotoğraf işleme, poz işleme ve ses işleme” gibi kendi uygulamalarımızı yaptık. Bu uygulamaları alan öğretmenlerimiz farklı yaş grubundaki öğrencilere kendi seviyelerine uygun yapay zekâ sistemi ile ilgili aktarımlarda bulunabilecek,  öğrencileri ile birlikte yapay zekâ konulu projeler gerçekleştirebilecekler.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Öğretim Görevlisi Onur Kızılarslan’a  ve  covid-19 sürecine rağmen eğitime katılan tüm öğretmenlere teşekkür etti.  Eğitim, sertifika takdimiyle  sona erdi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*