Yağmur ve fırtına bekleniyor

Yağmur ve fırtına bekleniyor

Eylül’ün son günlerinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor, ancak şiddetli rüzgarlar bazı bölgelerde olumsuzluklara yol açması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden alınan tahminlere göre Marmara ve Ege Bölgesi’nde beklenen lodosa karşı deniz ulaşımında aksama ve çatı uçması ihtimaline karşı uyarılar yapılıyor.

Yarın (27 Eylül Pazar) Muğla’nın yüksek kesimleri, Menteşe, Kavaklıdere, Ula, Milas gibi ilçeler, Aydın, Denizli, Burdur, Isparta gibi illerde yağmur bekleniyor. Bodrum ve Datça’da ise şiddetli fırtına bekleniyor. Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris gibi ilçelerde ise sıcak hava etkisini sürdürecek. 28 Eylül Pazartesi’den itibaren ise biraz daha artış gösterecek.

Öte yandan Hafta sonu sıcaklıklar lodosun etkisi ile yüksek seyredecek. Anadolu’da daha da yüksek olması bekleniyor. Pazartesi’den itibaren ise biraz daha artacak. Bugün ve yarın Ege ve Marmara Bölgesi’ni olumsuz etkileyecek olan lodosa karşı dikkatli olunması noktasında uyarılar var.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*