Yağmur birden bastırınca tatilciler kaçacak yer aradı

Yağmur birden bastırınca tatilciler kaçacak yer aradı

Bodrum’da akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Deniz kenarındaki restoranlarda oturan yerli ve yabancı turistler bir anda gök gürültüsüyle gelen yağmurdan kaçacak yer aradı. Güvercinlik’te ise düşen yıldırım orman yangını çıkmasına neden oldu.

Bodrum’da aniden bastıran yağmur önce Yalıkavak ve Gündoğan mahallelerini vurdu. Gökgürültüsü ile bir andan bastıran sağanak yağış bazı cadde ve sokakları göle çevirdi. Gündoğan sahil kenarındaki restoranlar ise zor anlar yaşadı. Deniz kenarında açık havada yemek yiyen yerli ve yabancı turistler sağanak yağmurla birlikte restoranların içerisine kaçtı. Bazı turistler ise restoranları koşarak terk etti. Restoranların içerisine giren yerli turistlere maske dağıtan işletmeler, sık sık yerli ve yabancı turistlerin ellerine dezenfekte sıkarak sosyal mesafelerini korumaları hakkında uyarılarda bulundu. Yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağmur sonrasından tekrar hayat normale dönmeye başladı.

Gündoğan mahallesindeki bir restoranın sahibi olan Eyüp Özay, bir andan bastıran yağmur nedeniyle müşterilerinin restoran girdiklerini söyleyerek “Bir anda yağmur bastırdı, misafirlerimizi içeri almak zorunda kaldık ama maske zorunluluğunda içeri aldık. Misafirlerimizin çoğu içeri mekanımızda. Bir anda içeri giren misafirlerimize mesafelerine dikkat etmelerini, maskelerini takmalarını istedik. Şu anda şiddetli bir yağmur var. Bütün masalarımızı boşalttık” dedi.

 

YILDIRIM DÜŞTÜ, ORMANLIK ALANDA YANGIN ÇIKTI!

Gökgürültülü sağanak yağış, Bodrum’da yaşamı olumsuz yönde etkilerken, Güvercinlik Mahallesi’nde ormanlık alanda yıldırım isabet etmesi sonucu yangın çıktı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangının kontrol altına alınması için çalışmalar haberimiz yayına hazırlandığı sıralarda sürüyordü.

Öte yandan Yalıçiftlik, Konacık, Yalıkavak, Gümüşlük ve Gündoğan mahallelerinde sağanak nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Zaman zaman elektrik kesintisinin de yaşandığı ilçede, belediye ve emniyet personeli sıkıntı yaşanabilecek noktalarda devriye yaptı. (KentHaber)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*