Ve Rus turistler gelmeye başladı

Ve Rus turistler gelmeye başladı

Rusya ve Polonya’dan Türkiye’nin turizm bölgelerine charter uçuşlar başladı. Rusya’dan Antalya’ya bugün 70 uçak gelmesi bekleniyor. Rusya’dan Dalaman ve Bodrum’a da charter uçuşlar başladı.

10 Ağustos itibariyle Rusya’dan Antalya ve Dalaman’a ilk charter uçuşlar yapıldı. Moskova/Sheremetyevo’dan charter uçak, gece yarısı 03.25’te Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. Termal kameralarda vücut ısıları ölçülen yolcular, pasaport kontrolünün ardından konaklayacakları otele doğru yola çıktı.

Öte taraftan Rusya’dan Dalaman’a da ilk charter uçuş gerçekleşti. Moskova/Domodedovo Havalimanı’ndan kalkan Coral’ın hava yolu Royal Fligh’a ait uçak, yolcularını Dalaman Havalimanına indirdi. Rusya’dan gelen bir diğer charter uçağı ise Ural Hava Yolları’na ait Moskova/Domodedovo-Dalaman seferini yapan uçak oldu.

 

Recep Yavuz: 1.5 saat içinde Rusya’dan 11 uçak indi

NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz’un bildirdiğine göre, 1.5 saat içinde Rusya’dan gelen 11 uçak Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. Yavuz’un verdiği bilgiye göre, bugün Rusya’dan Türkiye’ye 70 uçuş yapılacak. Bu uçuşların 51’i Moskova, 10’u St Petersburg ve 9’u da Rostov’dan gelecek. Yavuz, ‘’Rusya uçuşlarının başlamasıyla bugün Antalya’ya 23 bin Rus turist gelecek dedi.

Recep Yavuz, bugün Antalya’ya Havalimanı’na 12 ülkeden toplam 139 uçuş yapılacağını ve bu uçuşlarla 35 bin yolcu geleceğini de ifade etti. Uçuş sayısına ve gelen yolcu sayısına göre ilk 4 ülke ise şunlar:

2.Ukrayna (20)

3.Almanya (18)

4.İngiltere (17)

 

Gelen Yolcu sayısına göre ilk 4:

  1. Rusya 22.934

2.Ukrayna 3.992

  1. Almanya 3.366
  2. İngiltere. 3.234 (Turizmgüncel)

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*