Vaka sayısı 2516’ya vefat sayısı da 84’e yükseldi

Vaka sayısı 2516’ya vefat sayısı da 84’e yükseldi

Uyarıları, yasak ve kısıtlamaları dikkate almayan, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemekte ısrar edenler virüsü yaymaya devam ediyor. Vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı kontrol edilemiyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca uyarıların yanında kuralara uyulması için adeta yalvarmaya başladı.

Dünya genelinde ikinci dalga yaşanırken, ülkemizde de hem vaka, hem can kaybı sayısı artmaya devam ediyor. Bursa’nın ardından Eskişehir’de de 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Kısıtlamaların artarak devam etmesi bekleniyor. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında Fethiye, Yatağan, Bodrum, Menteşe’de kırmızı alanların sayısı da artıyor. Şehir merkezilerinin yanı sıra hastalık kırsala da yayılmaya başladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bugün tespit edilen 2.516 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 2.740’a ulaştı. Bugün taburcu olan 2.000’den fazla iyileşen hastamız oldu. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlardan uzak durun. Hijyene dikkat edin. Maske kullanın.”

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*