Vaka sayısı 13’e yükseldi, ilçede yasaklar adı ardında geldi

Vaka sayısı 13’e yükseldi, ilçede yasaklar adı ardında geldi

İkinci dalga endişe olmaktan çıkıyor. Yurt genelinde günlük vaka sayısı 1250’leri geçmeye başlarken Muğla’da da sayı her geçen gün arıyorı. Muğla’nın en az nüfusa sahip ilçelerinden Kavaklıdere’de pozitif vaka sayısının 13’e çıkması nedeniyle ilçede yasaklar geldi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir alınan kararları sosyal medyadan açıkladı.

Başkan Demir açıklamasında: “KAVAKLIDERE İLÇEMİZDEKİ COVİT 19 TEHLİKESİ BÜYÜYOR…LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT… BİRAZ DAHA CİDDİYET…

İlçemizdeki COVİT 19 Vaka Sayılarında son günlerde hızlı bir artış göstererek Hasta sayımızın İLÇE MERKEZİNDE 7… DEREBAĞ Mahallemizde 6 olmak üzere toplamda 13 Vakaa sayısına çıkması sonunda ..Kavaklıdere ilçe Hıfsısıhha kurulu.. Bugün saat 10.00 da Kaymakamımız Sayın Birkan TATLISÖZ Başkanlığında olağanüstü toplanarak İlçemizdeki COVİT 19 vaka Sayılarındaki artışların önlenmesi amacıyla 17 AĞUSTOS 2020 Tarihinden itibaren uygulanmak üzere.. Aşağıdaki kararlar alınmıştır..

1) Kavaklıdere İlçemizdeki Düğün… Nişan… Sünnet… Mevlüt gibi toplu cemiyetlerinin 2.EMRE kadar YASAKLANMASINA..

2) Siyasi parti kongrelerinin… STK Genel kurullarının 2.EMRE kadar YASAKLANMASINA

3)Yerküpe piknik alanı ve İlçemiz genelindeki tüm MESİRE alanlarımız 2. EMRE kadar KAPATILMASINA …

4) İlçemizde kurulmakta olan Merkez.. Menteşe… Çayboyu ve Çamlıbel semt pazarlarımızda Manav ve gıda satışı yapan Esnaflarımız haricindeki.. GİYİM… HIRDAVAT… ZÜCCACİYE… HEDİYELİK EŞYA satışı yapan Esnaflarımızın pazarımıza girişlerinin 2. EMRE kadar YASAKLANMASINA.

HALKIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR…”

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*