Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Kulan yazılarıyla Batı Akdeniz’de

Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Kulan yazılarıyla Batı Akdeniz’de

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi görevinde ve Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı’nda yaptığı bilimsel çalışmalarla sağlık alanında büyük başarılar elde eden Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Kaan Kulan Fethiye’ye yerleşti.

Fethiye’de özel bir muayenehane açan ve sağlık hizmeti vermeye başlayan Prof. Dr. Kulan, 7 Eylül 2020 Pazartesi ve her hafta yazılarıyla Batı Akdeniz Gazetesi ve www.gazetefethiye.com’da okurlarıyla buluşacak.

PROF. DR. KULAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1958 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamladı. Sırasıyla iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı oldu. Daha sonra kardiyoloji doçenti ve profesörü unvanını kazandı.

1991-2015 yılları arasında Trabzon’da hizmet verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak görev yaptı. Trabzon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde ve özel bir hastanede çalıştı. Trabzon’da gerek üniversite, gerekse özel hastanede girişimsel kardiyolojinin kurulması ve gelişmesinde aktif rol aldı.  Doğu Karadeniz bölgesinde bu alanda ilkleri gerçekleştirdi.

2015-2020 yılları arasında yeni kurulmakta olan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinin Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürüttü.  Haziran 2020 tarihinde aynı üniversiteden emekli olarak Fethiye’ye yerleşti. Mesleğini serbest olarak özel muayenehanesinde icra etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Kulan’nın yurt içi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış, bilimsel toplantılarda sunulmuş seksene yakın çalışması ve sunumu vardır.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*