Türkiye’yi sarsan cinayet, itiraf etti

Türkiye’yi sarsan cinayet, itiraf etti

5 gün önce kaybolan ve cesedi yakılmış, varile konarak üzeri betonlanmış halde bulunan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in katili suçunu itiraf etti. Türkiye’yi sarsan cinayetin görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan Muğla Cumhuriyet Savcılığı cinayetin araştırılmasıyla ilgili 2 savcı görevlendirildi.

 

Üniversiteli Pınar Gültekin’in bar işletmecisi C.M.A. tarafından öldürüldükten sonra bir varile konulan cesedinin üzerine beton dökülmesi sonucu öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Muğla Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi devam eden Gültekin’in ailesi Muğla Adli Tıp Kurumu önünde kızlarının cesedini bekliyor.

Emniyet ve Jandarma Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibi sonucu sanık C.M.A.’nın Pınar Gültekin’i Menteşe Karabağlar Yaylası’nda bulunan ve depo olarak kullandığı yayla evine götürdüğü, burada tartıştıktan sonra öldürdüğü, cesedi ortadan kaldırmak için boş bir varile koyduktan sonra kokmaması için üzerine de beton döktüğü öğrenildi.

Suçunu itiraf eden evli ve bir çocuk babası sanığın, cesedi ortadan kaldırmak için araç ile Menteşe kırsal Dirgeme Mahallesi yakınlarında bulunan eski kireç ocakları bölgesinde ormanlık alana attığı ortaya çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri C.M.A.’nın itirafları sonrası cesedin atıldığı bölgede yaptığı incelemede varili buldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından varil beton makas ile kesildikten sonra Pınar Gültekin’in cesedine ulaşıldı. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan C.M.A.’nın sorgusu devam ediyor.

 

2 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Muğla ilinde meydana gelen P.G.’nin öldürülmesi olayına ilişkin olarak, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Muğla ili Menteşe ilçesinde meydana gelen söz konusu olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca görevlendirilen iki cumhuriyet savcısı tarafından titizlikle yürütülmekte olup, olaya ilişkin şüpheli bir şahıs gözaltına alınmıştır. Gelişmeler hakkında ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*