Tepkiler artınca festival iptal edildi

Tepkiler artınca festival iptal edildi

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Gökova Meclisi yazılı bir basın açıklaması yaparak Akyaka’nın pandemi merkezi olmaması konusunda uyarıda bulundu,  tepkiler üzerine konser iptal edildi.

‘Kamuoyu Duyurusu’ başlığıyla yapılan duyuru şöyle: “Ula’ya bağlı Akyaka Mahallesinin merkezindeki ormanlık alanda, beldemizde bayram dolayısı ile olağanüstü insan yoğunluğunun yaşandığı bir dönemde Ula Belediyesi’nce bir festival düzenlendi. Tam da covid19 pandemisinin tekrar yükselişe geçtiği bir dönemde böyle bir organizasyon, pandemiye davetiye çıkarmaktır! Konserler için düzenleme yapılan orman alanı, yerleşim yerinin tam merkezinde bulunmaktadır. Bu alanda tatilcilerin çadırlar kurarak kalmaları ve yeterli altyapı olmadan ihtiyaçlarını gidermeleri, bölgede yaşayanlar için korona virüsünün yayılması dışında da önemli sağlık tehditleri içermektedir. Ayrıca, orman alanında çay ve yemek pişirmek için kullanılan tüpgazlar ve ağaçların altına parkedilen benzinli araçların yakınlığı gözönüne alındığında, çıkabilecek küçük bir yangının kısa sürede felaket boyutlarına ulaşabileceğini tahmin etmek zor değildir.” denildi.

2 Ağustos’ta yapılan açıklamanın ardından dün de konserin iptal edildiği açıklaması yapıldı.

 

VATANDAŞLAR AYAĞA KALKINCA AKYAKA FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

Corona virüsü salgını nedeniyle insanların aylarca eve kapalı olarak yaşayıp yeni normalleşmenin başladığı dönemde, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı dünyaca ünlü ‘Sakin Şehir’ unvanlı Akyaka Mahallesi’nde, Ula Belediyesi’nce bayramın ikinci gününde başlatılan festival vatandaşları ayağa kaldırdı. Ayrıca festival alanı için ağaç kesilmesine çevreciler isyan etti. Tepkiler büyüyünce konserler iptal edildi. Belediye Başkanı İsmail Akkaya, “Biz panayır yapacaktık, dikkat çekmek için müzik konunca adı festival oldu. Kimse laf dinlemeyince de iptal ettik” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*