Telekom direklerini ahırı yapımında kullanmışlar

Telekom direklerini ahırı yapımında kullanmışlar

Seydikemer’de mahalleye internet bağlantısı altyapısı için getirilen Türk Telekom direklerinin, koyun ahırına direk olarak kullanıldığı öğrenildi.

Uzaktan eğitim sistemi altyapısında kullanılmak üzere Muğla’nın Seydikemer ilçesinin Çayan Mahallesi’ne konuşlandırılan direklerin ahır yapımında kullanıldığı ortaya çıktı. Türk Telekom altyapısına ait direklerin köyde koyunlar için ahır yapımında kullanıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Çayan Mahallesi Muhtarı Tezcan Arıcan ve kardeşi tarafından altyapıda kullanılmak üzere kendi mahallerinde dikilecek direklerin ahır yapımında kullanıldığı iddiaları, kurum tarafından tutanak tutularak yargıya taşındı.

Odatv’den Murat Sökdü’nün haberine göre, Muhtar “Müsait Değilim” dedi, çocuklar “direkleri çaldılar” diyerek yetkililere seslendi.

Seydikemer Çayan muhtarı Tezcan Arıcan’a hakkındaki iddialar soruldu, fakat “görüşmeye müsait değilim” yanıtını alındı. Yaşanan akıl almaz gelişme karşısında köyde altyapı kurulamayarak internet bağlantısı gerçekleşmeyince de öğrenciler uzaktan eğitimden mahrum kaldı. Ortadan yok olan Türk Telekom direklerinin ardından internet bağlatılamadığı için evlerinden EBA bağlantısı gerçekleştiremeyen öğrenciler ise “köyümüzde internet direkleri çalındığı için evimize internet bağlatamıyoruz ve derslerde geriye kalıyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye seslendiler.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*