Tefecilik yapan 2 oto galerici tutuklandı

Tefecilik yapan 2 oto galerici tutuklandı

Fethiye’de oto galericisi adı altında tefecilik yapan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Fethiye KOM Grup Amirliği görevlilerince Oto Galeri İşletmeciliği adı altında TEFECİLİK yapan şahıslar üzerine yapılan araştırmalarda oto galeri sahibi S.G. isimli şahsın maddi sıkıntı içinde olan kişilere TEFE karşılığında para verdiği, verdiği paradan  %20-30 kesinti yaptığı, borcunu ödeyemeyen kişilerin mallarına el koyduğu, borcunu ödeyenlerden daha çok Tefe istediği vermeyenlerin çek ve senetlerini iade etmeyerek tekrar icraya koyduğunun öğrenilmesi üzerine 3 aylık çalışma sonrasında Fethiye’de değişik mahallelerinde 06/10/2020 günü eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonda 7 kişi yakalandı, şahısların ev ve işyerlerinde çok sayıda çek senet ele geçirildi. Şüphelilerin en az 10 kişiden 1.000.000 TL TEFE aldıkları, değeri 1.500.000TL olan bir Villaya el koydukları tespit edildi.

4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı, 07/10/2020 günü adliyeye sevk edilen C.Ç. adli kontrol ile serbest kaldı, oto galeri sahibi S.G. ve İ.T. ise tutuklandı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*