‘STEAM’le denizleri temizliyorum’ kampanyası

‘STEAM’le denizleri temizliyorum’ kampanyası

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle hayata geçirilen “STEAM’le Denizleri Temizliyorum” projesi, ikinci yılında STEAM sistemi ile fark yaratacak.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “üdürlüğümüzün, çocukların küçük yaşlardan itibaren denizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen D-Marin Kids ve gelecek nesilleri temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla 25 yıldır çalışan TURMEPA işbirliğiyle yürüttüğü “STEAM’le Denizleri Temizliyorum” projesinin ikinci yılında, öğretmenlere STEAM eğitimleri verilmeye devam ediyor.

13 ilçemizden 1 koordinatör öğretmenimizin katılımıyla  gerçekleştirilecek olan proje eğitimleriyle; çocukların doğaya yaklaşımlarına ışık tutarak bir bilim insanı gibi düşünmelerine, yeni fikir ve projeler üretmelerine, çevre projelerini teknolojiyle birleştirmelerine  katkı sağlamak amaçlanıyor.

Geçtiğimiz yıl STEAM ile ilgili elde edilen başarıdan dolayı bu yıl da okul öğretmenleri, alacakları STEAM Hizmet İçi Eğitimi ile denizler, sıfır atık ve plastik temalı eğitimleri birleştirerek bu bilgileri kendi okullarındaki öğrencilere aktarabilecek, böylece çocuklar denizleri korumaya yönelik projelerini geliştirirken teknolojiden faydalanabilecekler.

D-Marin Turgutreis ve Göcek marinalarının bulunduğu Muğla ilinde, 31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında BenMaker 5 gün boyunca Yenilikçilik, 3 Boyutlu Tasarım, Üretim Becerileri Atölyesi, Robotik-Kodlama ve Tasarım Maratonu başlıkları alında STEAM ile ilgili öğretmenlere eğitimler gerçekleştirecek.

TURMEPA ve D-Marin, projeyle, bu yıl Muğla’nın Şehit Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi, Datça Yılmazlar Ortaokulu, Atakent Ortaokulu, Üzümlü Ortaokulu,  Menteşe Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Marmaris Enver Paşa Ortaokulu, Şehit Karaoğlan Ortaokulu, BİLSEM, Ortaca Çaylı 100. Yıl Ortaokulu, Karadere Ortaokulu, Şehit Öğretmen Sezgin Keçeci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ayser Kazım Eren Ortaokulu ve Yılmazlar Ortaokulu’na ulaşacak.” Denildi.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*