Orman İşletme Müdürü G.Z. de tutuklandı

Orman İşletme Müdürü G.Z. de tutuklandı

Fethiye Orman İletme Müdürlüğü’nde başlayan zimmet ve haksız kazanç soruşturması derinleşiyor. Kooperatif başkanı, şef ve 1 muhafaza memurumun tutuklanmasının ardından Fethiye Orman İşletme Müdürü G. Z. de tutuklandı

Fethiye’nin yanı sıra Seydikemer, Denizli ve Isparta’da da soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Başkan, şef ve muhafaza memuru tutuklandı

Geçen hafta aralarında Orman İşletme Şefi, Kooperatif Başkanı, Orman Muhafaza Memuru da bulunan 6 şüpheli gözaltına alınmış olup 12.10.2020 günü mevcutlu olarak Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığında sevk edilmişti. Kooperatif Başkanı (R.G) Orman İşletme Şefi (M.A) Orman Muhafaza Memuru (B.A.) tutuklanmıştı. Soruşturma derinleştikçe, yolsuzluğun boyutu da büyüyor.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından koordineli yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 şüpheliden 6’sı Fethiye Adliyesine sevk edilmişlerdi.

Soruşturma kapsamında 6 şüpheliden Kooperatif Başkanı (R.G) Orman İşletme Şefi (M.A) Orman Muhafaza Memuru (B.A.) tutuklanmıştı.

Tutuklamaların ardından soruşturma derinleştirildi. Fethiye Orman İşletme Müdürü G.Z.’nin ardından Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü’nden bir muhafaza memuru da gözaltına alınarak soruşturma Seydikemer’e de sıçramıştı. Gözaltına alınan G.Z. çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Fethiye ve Seydikemer’de bazı orman alanlarındaki ağaçlar yasa dışı kesilerek arazi açılmasından, 2B arazilerinin belirli kişilere aktarılması, kesim alanlarının dışında kesim yapılması gibi iddialar yer alıyor.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*