Siyasi krize neden oldu

Siyasi krize neden oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda Millet İttifakı ortağı İYİ Partili 3 meclis üyesinin desteğiyle 7 komisyonun tamamında çoğunluğu AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakının kazanması siyasi krize neden oldu.

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, süreç ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz Cumhur İttifakına destek vermedik. Biz kendimiz için mücadele verdik. Normalde komisyonlarda 7 üye var. Daha önce komisyonlar kurulurken Ak Parti 9’a çıkartalım diye teklif vermiş, CHP hayır demiş. 7 olarak başlamış, 7 olarak devam ediyordu. Ama Fikret Uzunhasan vefat edince 7 kişilik komisyona Ak Parti’den bir üyenin gelmesi gerekiyormuş. Osman Başkan da bu sayıyı Ak Parti girmesin diye 9’a çıkartmak istedi. Biz de ‘9’a çıkartmak istiyorsanız bize de üye hakkı verin’ dedik. Çünkü ilçelerde her partinin temsilcisi olsun diye yıllardır yapılıyormuş bu. Osman Başkan ‘yasal prosedür uygun değil’ dedi fakat, o zaman Milas’ın da uygun olamaz. Kimse şikayet etmesin. Ak Parti her partiden üye olsun diye 9’a çıkması için teklifte bulunmuş. Onu kabul etmemişler.

Bizim üye isteğimiz sonunda ‘size veremeyiz’ dediler. Bize veremiyorlarsa 9’a çıkarmanıza gerek yok o zaman. Biz orada hiçbir partiye destek amaçlı o oyu kullanmadık. Bize üye verilmediği için bu oyu kullandık” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*