Şiir gibi bir gün

Şiir gibi bir gün

Kalimerhaba Derneği tarafından düzenlenen ‘Sonsuz Şükran ve Teşekkürler’ adlı resim, karikatür ve kitap sergisi Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde programlı etkinlikleri ile sanat rüzgarı estirmeye devam ediyor.

Önceki gün  Şair Yazar Levent İnan Moderatörlüğünde gerçekleşen Şiir ve Müzik dinletisinde  Şairler (Ayşen Gülez, Gülşiraz Keleş, Hatice Altunay, İhsan Özçolak, İsmail Donanmış, Levent İnan, Nuran Bozdere,  Ömer Gümeli,  Ömer Koç) birbirinden güzel ve anlamlı şiirlerini, şiir severlerle paylaştılar. Bestekar Yorumcu Abbas Tuncay’ın seslendirdiği Türk Müziği eserleri beğeni topladı.

Şiir ve Müzik dinletisinin ardından Saat :18.00 de UMFAD – Uluslararası Marmaris Fotoğraf Akademisi Derneği Başkanı Levent İnan “Fotoğraf ve Yaşam” söyleşisini gerçekleştirdi.

Yaşamın belgesi olan fotoğrafların anılarımızdaki yerinin önemine Levent İnan günümüz teknolojisi ile artık herkesin cebinde bir fotoğraf makinesi olduğunu vurgulayarak, fotoğraf çekmenin dijital hovardalık olmadığını, bu konuda meraklı olanların en az altı aylık bir eğitimden geçmeleri gerektiğini söyledi. Levent İnan “Fotoğraf yaşamınızın tanığıdır, çekim tekniklerini öğrendikçe yaşam yolculuğunuzda en iyi arkadaşınız olacaktır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sonsuz Şükran ve Teşekkürler Etkinlikleri  aşağıdaki programla devam ederek 05 Eylül Cumartesi günü Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’ndeki  bölümü sona erecektir.

*04 Eylül Cuma

Saat 16.00 Jeoloji Muhendisi Hakkı Çopuroğlu “Depremle Yaşamak” söyleşisi.

Saat 17.00 Yazar Erdal Kara Animasyon Film Gösterimi Kitap Tanıtımı

*05 Eylül Cumartesi

Saat 16.00 Barışı Taşıyan Vapur Kurtuluş Belgesel Film Gösterimi

Saat 17.00 Yazar Erdal Kara Animasyon Film Gösterimi Kitap Tanıtımı

*Etkinlik Merkezi: Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi

21 Eylül Pazartesi Dünya Barış Günü

Sonsuz Şükran ve Teşekkürler Konseri ve Ödül Gecesi

Yer: Armutalan Kültür Merkezi

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*