Şiddetli yağış bekleniyor

Şiddetli yağış bekleniyor

Hafta sonu yurdun batı kesimlerinde sağanak bekleniyor.  Yağışların Perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi tahmin ediliyor. Muğla kıyılarında ise yağışın Pazar akşam saatlerinde başlaması, Çarşamba akşam saatlerine kadar da devam etmesi bekleniyor.

Yurdumuz batıdan gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Yurdun batı kesimlerinde; İstanbul, Bursa ve İzmir’in bazı ilçelerinde kısa süreli sağanaklar var. Yağışların perşembeye kadar devam etmesi bekleniyor.

Hafta sonu sıcaklarda büyük bir değişiklik beklenmezken sıcak hava ile birlikte Marmara ve Ege Bölgesi’nde ani ve kısa süreli yağışlar görülecek.  Uzmanlara göre havanın sıcak olmasından dolayı aralıklarla sürecek ani yağışların hayatı olumsuz etkileyebileceği belirtilerek uyarılar üst üste geliyor.

TEHLİKELİ OLABİLİR

Bugün (Cumartesi) ülke genelinde sıcaklıkların 30 derece civarında olması bekleniyor. Sıcak havayla birlikte etkili olacak yağışlar; cumartesi günü Marmara Bölgesi’ni etkileyecek. Etkisini pazar günü de sürdürecek yağışların daha geniş alana yayılarak özellikle Düzce, Zonguldak, Sinop hattında çok şiddetli yağışlar bekleniyor. Batı Karadeniz, Eskişehir, Bilecik, İç Ege’de Kütahya, Afyon, Denizli aralığındaki yağışlar oldukça şiddetlenecek.  Yağışların Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Muğla’nın tamamında görülmesi ve zaman zaman da şiddetli olması bekleniyor. Fethiye’de gece 17 dereceye kadar inen sıcaklığın kademeli olarak Çarşamba günü 14’e kadar düşmesi, gündüz de en yüksek sıcaklık 30 derecelerden 21’e inmesi bekleniyor.

 

GÜNEŞİN YERİNİ YAĞMUR ALACAK

Güneşli ılık hava yerini sağanak yağışa bırakacak. Yağışla birlikte sıcaklıklar da düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ani gelecek yağış ve rüzgar ile birlikte olabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*