Seydikemer’de incelemede bulundular

Seydikemer’de incelemede bulundular

Tarım ve Orman Bakan yardımcı Akif Özkaldı, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri  Muğla Tarım Ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve sivil toplum kuruluş temsilcileri Seydikemer’de ziyaret ve incelemelerde bulundular.

Heyet Seydikemer’ de yapılaması planlanan  Hayvancılık Organize Sanayii Bölgesi alanını  gezerek incelemelerde bulundu. Alanda yapılacak olan üniteler ve yollar yapılan krokiler üzerinde incelendi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı; “Bölge hayvancılığı için son derece önemli bir yatırım bölge ekonomisine ve hayvancılığına olumlu yönde hizmet edeceğini düşünerek bu projenin hayata geçirilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla beraber çalışacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Akif Özkaldı; “Burada güzel bir sinerji gördüm tüm kurumlar bu proje için uğraşıyor İl Valimiz her türlü projeyi sahiplenerek destek veriyor bizde bakanlık olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Bölgenin Denizli, Burdur, Muğla ve Antalya illerinin kesişme noktasında olduğunu belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak; “Bakanlığımız, Sivil toplum Kuruluşları ve Belediyeler bu işin arkasında… Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya göreve başladığı günlerde Hayvancılık Organize Sanayii Bölgesi konusunu kendisine arz ettik projenin hayata geçirilmesi konusunda kendisi de bu projeye destek olacağını dile getirdi. Muğla’nın ve  Seydikemer’ in  önünü açacak bir yatırım olduğunu düşünerek bu projenin biran önce hayata geçirilmesini istiyoruz” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*