Seydikemer’de Eşen Çayı’na 3. gerdanlık

Seydikemer’de Eşen Çayı’na 3. gerdanlık

Seydikemer’in en çok merak edilen mahallelerinden biri olan Seydiler ve Kocaçam’ı  gerdanlık gibi iki yakayı bir araya getirecek köprü yapılacak.

Seydikemer merkezdeki eski köprü ile çevre yolu arasında yapılan ikinci köprünün ardından şimdi de Sahil Ceylan Yolu üzerinde bulunan Kocaçam Mahallesi ile Ortaköy, Paşalı, Ören yolu üzerinde bulunan Yunus Emre Mahallelerini bir birine bağlayacak üçüncü köprü yapılacak.

Yıllardır mahallelere uzayan yollardan gidip gelen halk, yapılacak köprüyü kullanarak rahata kavuşacak. Kocaçam mevkine yapılacak bu köprü ile ulaşımına çok büyük oranda katkı sağlayacak. Yapıldıktan sonra köprüyü, özellikle gece ışıklandırılınca Seydikemer’inde siluetine ayrı bir renk katacak.

Seydikemer Eşen çayının üzerine yapılacak son köprü olmayacak. Ama iki mahallenin ulaşımına büyük katkı sağlayacak. Bu köprünün yapımı tamamlandığında, köprüleriyle kendini gösteren en güzel ilçe olacak.

İki yakayı bir araya getiren ve tarihi Ören  Antik Araxa kentine ulaşmak daha kısa sürede olacak.

İki kıyının öbür tarafına yani Seydiler ile Kocaçam’ı bağlayan köprü Sedikemer’in ulaşımına katkı sağladığı kadar dikkatleri de üzerine çekecek diyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Bu yatırım bölge halkına oldukça katkı ve zaman kazandıracaktır. Yunus Emre’nin doğduğu Seydiler ile Kocaçamı’ı birleştiren köprü yapılacak. Bu tür hizmetleri  Hükümet desteği olmadan yapman çok zor.  Bu tür yatırımlar yapmanın mümkün olmadığı gibi, ödenek, planlama, kısa sürede hizmete açılması da halkımıza verilen değerin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Seydikemer ve çevresi hizmet için Ak Partiye oy verdiler. Oylarının  karşılığını hizmet olarak alıcaklar ve alıyorlar. Seydikemer Belediyesi ve Ekibi bölge halkına daha rahat yaşam sunmak, kendini ayrıcalıklı hissettirmek adına gecesini, gündüzüne katarak çalışmaya devam edecektir. Bu yeni yapılacak olan köprüde iki yakadaki halkımızın yaşam kalitesini yükseltecektir. Hakka hizmet, halka hizmet ilkesi ile durman çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu köprünün sözünü aldık hemen müjdeli haberi paylaşmak istedim. Şimdiden  Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*