Seydikemer meclisi Azerbaycan için tek yürek oldu

Seydikemer meclisi Azerbaycan için tek yürek oldu

Ermenistan işgali altındaki Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusu büyük başarı elde edip, işgal altındaki topraklarını bir bir geri alırken, başta Türkiye olmak üzere Türk dünyası tek yumruk, tek yürek oldu. Can Azerbaycan’a bir manevi destek de Seydikemer Belediye Meclisi’nden geldi.

Seydikemer Belediyesi ekim ayı meclis toplantısında Azerbaycan için tek yürek olundu. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırısını kınayan Seydikemer Belediye Meclisi’nde Türkiye ile Azerbaycan bayrağı asıldı.

Seydikemer Belediyesi meclis üyesi Yusuf Yiğit yönetiminde gerçekleştirilen ekim ayı meclis toplantısı Şehit Gürcan Akan İlkokulu konferans salonunda yapıldı. Belediye meclis üyelerinin maskeli olarak katılım sağladığı meclis toplantısında gündemdeki 6 madde görüşüldü.

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgalini ve sivillere yönelik yaptığı saldırıyı şiddetle  kınadıklarını belirten Yusuf Yiğit, belediye meclisinde alınan kararla Seydikemer Belediye Meclis toplantısında Türkiye ve Azerbaycan bayrağını astı. ‘Tek Millet, İki Devlet’ vurgusu yapan Seydikemer Belediyesi meclis üyesi Yusuf Yiğit, Türk Milleti olarak her zaman Azerbaycan’ın yanında olduklarını ifade ederek, “Ermenistan tarafından işgal edilen ve bölgede yaşayan halkın uzun yıllardır büyük sıkıntıların yaşandığı Karabağ’a yönelik başlatılan kurtarma harekatının zaferle sonuçlanması temenni ediyoruz. Her zaman Türk kardeşlerimizin ve mazlumların yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Seydikemer Belediyesi meclis üyesi Yusuf Yiğit’in konuşmasının ardından gündemdeki 6 madde görüşülerek karara bağlandı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*