SEYDİKEMER BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ŞİMŞEK, SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI

SEYDİKEMER BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ŞİMŞEK, SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI

Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Seydikemer Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Hasan Şimşek, memleketi Seydikemer ilçesinin Seydiler Mahallesi mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

1994 yılında Demokrat Parti’den Kemer Belediye Başkanı seçilerek 2004 yılına kadar 2 dönem Kemer Belediye Başkanlığı yapan ve 2019 yerel seçimlerinde Seydikemer’de İYİ Parti’den Belediye Meclis üyesi olan Hasan Şimşek, bir süre önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle Fethiye Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi altında bulunuyordu. Sevenlerinin umutlu bekleyişi önceki gün alınan vefat haberiyle yerini üzüntüye bıraktı. 71 yaşındaki Hasan Şimşek, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Hasan Şimşek’in Seydikemer ilçesinin Seydiler Mahallesi’nde korona virüs tedbirleri çerçevesinde düzenlenen cenaze namazına Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Ali Türkan, Mustafa Karakuş, belediye meclis üyeleri, yakınları ve sevenleri katıldı. Şimşek, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna dualar ve gözyaşları arasında uğurlandı.

HASAN ŞİMŞEK KİMDİR?

Seydikemer ilçesine bağlı Seydiler mahallesinde 1949 yılında doğan Hasan Şimşek; İlkokulu Seydiler, ortaokulu Fethiye’de tamamladıktan sonra 1970 yılında Dalaman Ziraat Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gümüşhane iline Ziraat Teknisyeni olarak atandı. 1973 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü’ne atandı. İki yıl burada çalıştıktan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na geçip Seydikemer ve Fethiye’nin tüm köylerinde DSİ İşletme Şefi olarak görev yaptı. 1994 yılında Demokrat Parti’den Kemer Belediye Başkanı seçilerek 2004 yılına kadar 2 dönem Kemer Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yılında tekrar Demokrat Partiden Belediye Başkan Adaylığı yaptı. Demokrat Parti’de değişik dönemlerde Muğla il ve ilçe başkan yardımcılıkları gibi görevlerde de bulunan Hasan Şimşek;  2019 yerel seçimlerinde Seydikemer Belediyesi İYİ parti meclis üyesi seçilmişti.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*