Salih Dündar Başkan Yardımcılığına getirildi

Salih Dündar Başkan Yardımcılığına getirildi

Ege Bölgesi Rehabilitasyon Merkezleri Derneği (EGE-DER) kuruldu, başkan yardımcılığına Nursel Özdemir Özel eğitim Kurumları kurucusu ve Özel Eğitim Kurumları Derneği Muğla İl Başkanı Salih Dündar getirildi.

Bölgemizde bulunan rehabilitasyon merkezlerinin daha aktif çalışmalarını sağlamak, daha kurumsal bir yapıya büründürmek, özel bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla merkezi İzmir olmak üzere Ege Bölgesi Rehabilitasyon Merkezleri Derneği (EGE-DER) kuruldu.

İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleşen Ege Rehabilitasyon Merkezleri Derneği açılış programına Ege bölgesi il başkanları ve federasyon başkanı Yunus Kılıç katıldı.

Özel Eğitim Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Yunus Kılıç, “24 Eylül Çarşamba günü OOEDF Başkan Yardımcısı ve ÖZEKUR Teşkilat Başkanı Yener Doğruer ile beraber, İzmir Ticaret Odasında “Ege Rehabilitasyon Merkezleri Derneği’nin açılış programına katıldık.

EGE-DER, Ege bölgesindeki bütün illeri temsil eden, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin Ege Bölgesindeki İl Başkanlarımız ve Kurucu Temsilcilerinden belirlenmiş olup Federasyonumuzun yeni üyesi olacaktır. Ayrıca Federasyon Yönetim Kurulu kararı gereği mevcut üye Derneklerimizde süreç içinde hitap ettiği bölgede tüm İl’leri temsil edecek şekilde revize edilecektir. Ardından İzmir İlçe Temsilcilerimiz ile Pandemi döneminde Özel Eğitim Kurumlarının işleyişi ve yaşanan sorunlar istişare edilmiş olup, çözüm önerileri görüşülmüştür. Toplantı sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Şube Müdürü Şemsettin Ünal makamlarında ziyaret edilip, kurumlarımız hakkında görüş alışverişi yapıldı, ilgi alakalarından dolayı teşekkür ederim. Zamanımızın kaldığı sürede de İzmir’de faaliyet gösteren kurumlarımız ziyaret edilerek, programımızı sonlandırmış bulunduk.

Toplantının organize edilmesinde; EGE-DER Yönetim Kurulu Başkanı Argun Dalbayrak’a ve destek olan il başkanlarından; İzmir İl Başkanı Güner Karacasu’ya, Muğla İl Başkanı Sn Salih Dündar’a, Afyon İl Başkanı Sn Hatice Kaya’ya, Aydın İl Başkanları Sn Yasin Hoşgel ve Sn Mehmet Sabancı’ya, Manisa İl Başkanları Sn Aşkın Nehir ve Sn Vedat Özkan’a, İzmir Ticaret Odası Sağlık Komitesi Meclis üyesi ve CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Sn Saniye Bora Fıçı’ya, İzmir Ticaret Odası 35.Eğitim Komite Üyesi ve Özekur Denetim Kurulu üyesi Sn Öğün Taş ‘a, Özekur Denetim Kurulu Üyesi Sn Devrim Burçak’ a, İzmir İlçe Temsilcilerimize ve Kurucu Temsilcilerimize şükranlarımızı sunarım.

Görüşmelerimizde bize katkı sunan, Ak Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Sn Ali Eşref Demir ve Ak Parti Bayraklı İlçe Başkan yardımcısı Erdal Çelik’e teşekkür ederim. Toplantı ve Ziyaretlerimizin hayırlara vesile olmasını diler, sağlıklı günler dilerim.” Dedi.

EGE-DER’in başkanlığına Balıkkesir il başkanı Argun Dalbayrak, başkan yardımcılığına ise Muğla il başkanı Salih Dündar getirildi.

Başkan Yardımcılığına getirilen Dündar da, “Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin daha aktif ve etkili çalışası için EGE-DER’i kurduk. Federasyonumuza bağlı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgemizde bulunan tüm illerin, il başkanlarının EGE-DER’in çatısı altında toplanmış olması da ayrıca derneği güçlü kılmıştır. Başta federasyon başkanımız ve teşkilat başkanımız olmak üzere açılışa katılan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*