Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, uyarılarını sürdürüyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, uyarılarını sürdürüyor

Kurban Bayramını tatil olarak geçirmek isteyen ve özellikle Muğla, Antalya gibi tatil merkezlerine akın eden vatandaşların başta sosyal mesafe ve maske kuralına uymamaları Bakan Koca’yı tedirgin etti. Bakan Koca uyarı üstüne uyarılarda bulunurken, durumu “Kaygı verici” olarak nitelendirdi.

Bakan Dr. Koca sosyal medya paylaşımında, “Son 3 günde yeni hasta sayılarımızın arttığı illerde zatürre oranı aynı kaldı.

Ülke genelinde ağır hasta sayımız kontrol altında görünüyor. KURBAN BAYRAMI VE TATİLDE TEDBİR EKSİKLİĞİ ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçları açısından kaygı verici.” Dedi. Bakan Koca başka bir paylaşımında da, “Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.” Dedi.

Muğla, Aydın, Antalya gibi turizm merkezlerine akın eden tatilciler, yerli halkı da tedirgin etti.

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Vaka sayısında patlama olabilir

Öte yandan, Kurban Bayramı tatilinde corona virüs unutuldu, sahillerden virüsle mücadeleyi zaafiyete uğratacak görüntüler geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “BİRİNCİ DALGA SAHİLLERE İNDİ” sözleriyle yorumladığı bu durum, virüsle mücadeleyi nasıl etkileyeceğini Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, bayram sonrası ikinci dalgadan endişe edildiğini vurguladı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*