Perinçek, “Bugün ikinci İstiklal Savaşındayız”

Perinçek, “Bugün ikinci İstiklal Savaşındayız”

Vatan Partisi genel Başkanı Ortaca ve Bodrum’da düzenlenen programlara katıldı. İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu etkinliklere katılım gösteren Perinçek, 29 Ağustos da Ortaca Dayanışma Yemeği, 30 Ağustos’da da Bodrum – Mumcular’da Üreticiler Buluşması ve ardından Bodrum – Turgutreis’te İmza Günü ve Dayanışma Yemeğinde yer aldı.

 

BUGÜN 30 AĞUSTOS MEVZİİSİ DOĞU AKDENİZ’DEDİR

Etkinliklerde konuşan Başkan Perinçek; “Bugün ikinci İstiklal Savaşındayız. Bugün 30 Ağustos mevziisi Doğu Akdeniz’dedir. Suriye ve Irak’ın kuzeyindedir. Kıbrıs’tadır ve Ege’dedir. Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız bilinçle ve esinle yine azimliyiz. Yine zaferlere ilerliyoruz. 30 Ağustos bayrağı daha daha yükselere!”

HASAN YALÇIN’I ANIYORUZ

29 Ağustos ölüm yıl dönümü olan Vatan Partisi’nin liderlerinden Hasan Yalçın’ı da anan Perinçek; “Hasan Yalçın arkadaşı aygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz. O’nun müstesna kişiliğini devrimci karakterinin, zekasıyla fedakarlığıyla, çalışkanlığıyla, özverisiyle, hatalara karşı tutumuyla, partiye sadakati, bağlılığı, parti liderleri içerisindeki her zaman yapıcı örnek kişiliği ile Hasan Yalçın arkadaşımız hala yaşıyor. O’nun kitapları bizlere ışık tutuyor. Onu da bu akşam saygı ile anıyoruz.  Her zaman o önümüzdeki sorunların çözümünde, sıkıntıya düştüğümüz zaman Hasan Yalçın ne yapmıştı nasıl tavır almıştı. Bu soruları ortaya atarak her zaman bize yardımcı olacak, yön verecek ışık tutacak değerli bir arkadaşımızdı.”

BÖYLE GİTMEZ!

Genel Başkan Perincek, “İşte şimdi böyle gitmeyeceğini herkesin kabul ettiği bir süreci yaşıyoruz. Böyle gitmeyeceğini önce üreticiler gördü ve yaşadı. Şimdi ise tüm Türkiye kabul ediyor. Ortaca’da ve Türkiye’nin pek çok üretici kentinde gerçekleştirdiğimiz üretim devrimi kurultaylarındaki ilk cümlemiz eski sistem bitti, borçlanma sistemi sürdürülemez. Peki çözüm? Çözüm, Maliye Bakanı diyor ki, üretim ve istihdam odaklı ekonomiye geçiş yapılmalıdır. Üretim ve istihdam odaklı ekonomi kimin ekonomisi; Vatan Partisi’nin ekonomisi yani, 1.Üretim, 2.İstihdam, 3.Odak, 4.Ekonomi maddelerinden oluşan program Vatan Partisi’nin programıdır. Vatan Partisi programı hep bunu vurguladı dedi ki; ihracat odaklı ekonomi ile biz borca battık ama şimdi üretim ve istihdam odaklı ekonomiyi inşa etmenin zamanıdır. Bakın Vatan Partisi’nin Üretim Devrimi Programı şimdi Türkiye’nin önüne geldi. O yönde tarımı desteklemek, küçük ve orta sanayiyi desteklemek yani milli kaynaklara dayanmak, öz güçle kalkınma, halkçılık, devletçilik, kamuculuk, paylaşımcılık bunlar Türkiye’nin bir bir önüne geldi.  Bu Üretim Devrimi Programı’na olsun Vatan Savaşı’nın programına olsun Türkiye’de tutarlı olarak uygulayabilecek başarılı ile uygulayabilecek parti Vatan Partisidir. Madem Türkiye bu programa geldi. O zaman Vatan Partisi de hükümet ortağı olacak ve hükümet olacak. Türkiye’nin önündeki süreç budur.

VATAN PARTİSİ’NİN MUĞLA’DA ÖNÜ AÇIKTIR

Bir milli hükümetin, üreticilerin milli hükümetinin ardından Vatan Partisi’nin önder olduğu hükümet seçeneklerinin Türkiye’nin önüne geleceğini bir bir göreceğiz. Öncelikle, Vatan Partisi’nin bunu anlayarak, görev başına demesinin zamanıdır. Eğer bu çağrı, sonuç bulmazsa bu tarihi fırsat kaçırılır. Vatan Partisi’nin bir üretime önderlik, vatan savaşına önderlik, bunun hükümetinde baş olmak gibi hedefleri önündedir. Bu tarihi fırsatı Vatan Partisi’nin yakaladığını kavramazsak bu tarihi fırsatı kaçırırız. Tarihi fırsatlar gelir nesnedir bu bizim isteğimiz ile gelmez tarihi süreçler getirir. Mustafa Kemal o tarih süreçlerde ortaya çıkmıştır. O tarihi sürecin getirdiği fırsatı Vatan Partisi anlar, bilinçlenir, farkına varır. Tarihi görevini misyonunu anlarsa değerlendirir, değerlendirmezse Vatan Partisi ne olur tarih kenarına düşer. Bu nedenle; Vatan Partisi’nin Kendi yeteneklerini, birikimlerini kendi kadro yeteneğini kendi programını siyasetinin, stratejisinin Türkiye’nin gündemine geldiğini anlaması gerekir. Bugün Vatan Partisi’nin kendisine aslanlar güvenmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. Neden güvenecek, arkasına bakıp güvenecek.  Silivri duvarını yıktığı için, Ermeni yalanını bitirdiği için, PKK’yı bitirme siyasetlerini Türkiye’nin önüne koyduğu içini, üretim devrimi programını Türkiye’nin önüne koyduğu için, Amerika’nın emperyalizmine karşı önderlik ettiği için, duvarları yıktığı için Vatan Partisi kendine güvenecektir. Başka hiçbir partinin böyle başarısı yok. Milletin parası ile her şey yapılır ama Vatan Partisi’nin başarıları daha muhalefetteyken, hapislere tıkılırken, kenarlara itilirken, aşağılara bastırılırken bu başarıları gösteriyor. Onun için Vatan Partisi kendine güvenecek. Muğla da Vatan Partisi’nin görevi Muğla üreticilerine dayanarak, çiftçisiyle, esnafıyla, zanaatkarıyla, turizmcisiyle yükselmektir. Vatan Partisi’nin Muğla’da önü açıktır. En önemlisi Muğla bir öğrenci kenti o nedenle gençlerimize yöneleceğiz. Muğla gencinin, çiftçisinin, esnafının, zanaatkarların lideri olacağız. Türkiye’nin önünde, Vatan Partisi’nin önünde bir tek başarı var. Başaramıyorsa Vatan Partisi’nin kendi kusuru olur. Tarihi fırsat bizlere o başarıları atın tabak içinde sunmaktadır. Onun için sizi çalışkanlığa davet ediyorum. Çabaya davet ediyorum. Zorlukların üzerine yürümeye davet ediyorum. Birbirimizi hep bu şekilde teşvik edelim, ateşleyelim. Oturmak yok, çalışmak var. Her türlü zorluğun üzerine yürümek var. Milletimize bu zorluklarda örnek olmak var. Zorluklardan korkmamak var. Zorlukları yenme ruhunu o Ergenekon kayaları yaran destanlarda ki o ruhu milletimize yaymak var. Sizden beklediğim görev budur.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*