Parkta toplanıp eylem yaptılar

Parkta toplanıp eylem yaptılar

Fethiye’de yarım asırlık çocuk oyun parkının satılığa çıkartıldığı iddiası ortalığı karıştırdı. Halk parkta toplanıp eylem yaptı.

Fethiye’de yarım asırlık çocuk oyun parkının satılığa çıkarılması ortalığı karıştırdı, halk parkta toplanıp eylem yaptı ve “Rant değil, mazimizi istiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Asırlık zeytin ağacının da bulunduğu parkın halkın olduğunu belirterek tepkilerini dile getiren vatandaşalr, “sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

RANT UĞRUNA YAPMAYIN

Halka çağrıda bulunup “parkımıza sahip çıkalım” diyerek akım başlatan ve yarım asırlık çocuk parkının ellerinden alınmaması için eylem düzenleyen Dilek Aikman basına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çocukluğumuzun geçtiği, torunlarımızı büyüttüğümüz parkımız rant uğruna elimizden alınmaya çalışılıyor. Gerekirse bizler halk olarak para toplayıp burayı alacağız ve park olarak kalmasını sağlayacağız. Burası nostalji bir parktır, ayrıca olası bir deprem anında toplanma alanımızdır. Tüm yetkililere sesleniyoruz. Sesimizi duyun, ve parkımızı, anılarımızı bizden almayın. Bu haklı davamızda bize gerek sosyal medyada gerek bizzat gelerek destek olan telefon eden bu haklı davamızda yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz bu mesele artık karagözler mahallesinin değil bütün Fethiye’nin meselesidir. Bu mahallelerde herkesin çok güzel anıları var ve biz bu anıları yok olmasına asla izin vermeyeceğiz” diyerek sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

 

BELEDİYEDE İŞLEM GÖRÜYORSA BELEDİYE BAŞKANI DA BU İŞİ KABULLENMİŞ

Ak Parti Seydikemer Belediye Meclisi Üyesi, Fethiye’nin tanınmış esnaflarından Alper Çalıkoğlu, “Burası hazineye tapulu bir arazi. Burası çocukluk dönemimizden bu yana park olarak kullanılan bir alandır. Şimdi burayı birilerinin satın almaya kalkması Fethiye’de yaşayan insanlar için bir zuldür. Buralara göz dikip satın almak yetmez. Belediye de tapunun işlem görmesi lazım. Eğer belediyede bu işlem görüyorsa demek ki belediye başkanı da bu işi kabullenmiş ve Karagözler halkını hiçe saymıştır derim. Mücadelemizi halk olarak sonuna dek sürdüreceğiz” dedi.

BURANIN YEŞİL ALAN OLARAK KALMASI GEREKİYOR

Çocuk oyun parkının satılmasına karşı çıkan Ak Parti Fethiye Belediye Meclisi Üyesi Hikmet Selçuk da, “Burası yarım asırdır çocuk parkıdır. Bizim çocukluğumuz burada geçti. Buranın satılmasından ötürü hiç kimsenin faydası olmaz zararı olur. Buranın yeşil alan olarak kalması gerekiyor. Belediyenin buranın yeşil alan olarak kalması için çalışma yapması gerekiyor. Burası Fethiye halkınındır. Sayın Başkanımız Alim Karaca’dan şu anda burada olmasını beklerdim. Çünkü halkın park isyanını duyması gerekirdi” şeklinde konuştu.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*