Özbakır’ın avukatlarından açıklama

Özbakır’ın avukatlarından açıklama

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile tatilci Murat Çağlar Özbakır arasında geçen, Türkiye gündemine taşınan olay ile ilgili Başkan Alim Karaca’nın açıklamalarının ardından Murat Çağlar Özbakır’ın avukatları Yaman İyiöz ve Altuğ Marmara tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkında, ceza davası, maddi ve manevi zararın karşılanması adına hukuk davası, bir belediye başkanının turist vasfındaki vatandaşlara karşı tutumu nedeniyle idari yargıya ilişkin süreçlerin başladığı belirtilen açıklamada, ayrıca Başkan Karaca’dan elindeki görüntüleri basın ile paylaşması istendi.

“Müvekkil tarafından sarf edilen herhangi bir hakaret, küfür, darp vb. suç öğesi olması durumunda en yüksek tiraja sahip 5 farklı gazetede özür ilanı” vereceklerini de belirtilen yazılı açıklamada,

şehrin huzurunu, Fethiye’nin onurunu ve güvenliğini korumak adına Başkan Karaca istifaya davet edecekleri vurgulandı.

Yapılan yazılı açıklamada, “29/08/2020 tarihinde vuku bulan elim olay neticesinde müvekkilimiz Murat Çağlar Özbakır hem maddi hem de manevi olarak zarara uğratılmıştır. Gelirinin büyük bir kısmını turizm sektöründen elde eden ilçenin belediye başkanı olan şahsın müvekkilimizin aracında kadın olduğunu belirtmesine rağmen ve hiçbir nedeni olmaksızın korku dolu anlar yaşatması durumu dün (01/09/2020) yapılan basın açıklaması ile “kutsal değerlerimize hakaret, davranış ve iftiralar’’ şeklinde yorumlanmıştır. İfade etmek isteriz ki; müvekkilimizin hiçbir siyasi parti üyeliği olmamakla birlikte ticari faaliyetleri haricinde hiçbir şahıs ile ne bir arkadaşlık bağı ne de bir husumeti bulunmamaktadır. Müvekkilimiz sade bir iş insanıdır. Tatil amacıyla gelmiş olduğu ilçede aracı ile seyahat ederken ilçenin belediye başkanı tarafından aracının ön camı, yan kaportası parçalanmış, hakaret, tehdit ve birçok küfre maruz kalmıştır. Yaşanan bu olay bizlere kamuoyunda “Pendikte terör estiren maganda baklavacılar” olarak bilinen hadiseyi hatırlatmıştır.

01/09/2020 tarihinde yapılan bir diğer basın açıklamasında olaya ait görüntülerin bulunduğu, müvekkil Murat Çağlar Özbakır’ın küfürlerinin duyulduğu belediye başkanı tarafından beyan edilmiştir. Buradan belediye başkanına açık şekilde çağrıda bulunmak isteriz. Sayın Alim Karaca elinizdeki görüntüleri lütfen basın ile paylaşınız. Müvekkil tarafından sarf edilen  herhangi bir hakaret, küfür, darp vb. suç öğesi olması durumunda en yüksek tiraja sahip 5 farklı gazetede özür ilanının müvekkilimiz tarafından verileceğini buradan duyurmak isteriz. Ve fakat beyanlarınızın aksine hiçbir sebep ve neden yok iken aracında seyahat eden iki vatandaşa yaşattığınız korkunç anların mobese, işyeri kameraları görüntülerinin ortaya çıkması neticesinde “şehrinizin huzurunu, Fethiye’nizin onurunu ve güvenliğini korumak’’ adına sizleri istifaya davet ediyor olacağız.

Konunun hiçbir siyasi tarafı olamamasına rağmen yaşanan olayı siyasi arenaya çekerek ‘’fail’’ sıfatından ‘’mağdur’’ sıfatına geçmeye çalışan şahsın; ‘’Allahından bul’’ dediğini iddia ettiği kişinin aracının ön camı (dayanıklılık gücü balyoz darbesi) parçalanmış, yan kaportada ayak tabanı izdüşümü ölçülerinde (dayanıklılık gücü çekiç darbesi) göçük/yırtılma meydana gelmiştir. Konu Cumhuriyet Başsavcılığı makamına sirayet ettirilmiş olup fail ve/veya faillerin cezalandırılması adına ceza davası, maddi ve manevi zararın karşılanması adına hukuk davası, bir belediye başkanının turist vasfındaki vatandaşlara karşı tutumu nedeniyle idari yargıya ilişkin süreçler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*