Nitelikli dolandırıcılık, maddi menfaat temini ve rüşvet operasyonu

Nitelikli dolandırıcılık, maddi menfaat temini ve rüşvet operasyonu

Fethiye polisinden bir operasyon daha

Önceki gün Fethiye’de oto galerisi adı altında tefecilik yapanlara yöneik düzenlediği operasyonla dikkat çeken Fethiye KOM şimdi de Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü bağlantılı başarılı bir operasyona imza attı.

Fethiye KOM Grup Amirliğince Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nden ihale alan bir şirketin, ihale bölgesi dışında da işlem yaptığı, devleti zarara uğratıp, nitelikli dolandırıcılık suçunu işlediği ve kimi orman işletmesi amir/memurların yapılan faaliyete göz yumarak maddi menfaat temini elde edip rüşvet aldıklarının tespiti üzerine operasyon düzenlendi.

Dosya kapsamında alınan tanık ifadeleri ve yapılan takiplerle birlikte delillendirme aşaması tamamlandıktan sonra, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla 09.10.2020 tarihinde eş zamanlı olarak operasyon başlatıldı.

Şüpheli olarak belirlenen 16 kişiden 6’sı gözaltına alındı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğüyle koordineli olarak yürütülecek soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilmeyen 10 şüphelinin durumu, alınacak ifadelerden sonra dosya savcısı tarafından tekrar değerlendirilecek. Gözaltına alınan 6 şüpheli ifade ve sorgu işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*