Ne kısıtlamaları ne de tepkileri taktı!…

Ne kısıtlamaları ne de tepkileri taktı!…

Covid-19 pandemisi nedeniyle artan vaka ve ölüm sayıları nedeniyle ardı ardına kısıtlamalar, yasaklar getirilirken, kural tanımazlara da tepkiler artıyor. Fethiye’de dolmuşçuların büyük çoğunluğu yasa ve genelgelere hassasiyetle uyarken, bazıları ise hiçe sayıyor.

Genelge gereği ayakta sadece 1 yolcu alabilme hakkı olan dolmuşçu yolcuların da tepkilerine rağmen ayakta tam 6 yolcu aldı. Genelgeye de yolcuların tepkilerine de aldırmadı.

Saat 16:15 sularında Karagözler’den Taşyaka istikametini yolcu taşıyan dolmuş adeta doldu taştı. Bütün koltuklar doldu, ayakta da 6 yolcu alan dolmuşçuya yolcular tepki gösterdi. Yasağa ve tepkilere aldırmayan dolmuşçu, inen yolcuların yerine yine yolcu almayı da sürdürdü.

VATANDAŞLAR BELEDİYE OTOBÜSÜ İSTİYOR

Pandemi nedeniyle yolcu sayısında azalma olunca özellikle Taşyaka-Karagözler hattındaki dolmuş sefer sayıları da azaldı. Zaman zaman 3-5 yolcu ile sefer yapan dolmuşlar sabah ve akşam saatlerinde ise doluyor. Genelge gereği ayakta da yolcu alınmayınca yolcular dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Ya  duran dolmuşa zorla binmeye çalışıyor ya da bir sonraki dolmuşu beklemek zorunda kalıyor. Sabah ve akşam saatlerinde daha sık aralıklarla seferler düzenlenmesini isteyen yolcular organize olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden belirli saatlerde belediye otobüsü istemeye hazırlandıklarını belirtiler.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*