Muğla ve Antalya için SARI alarm

Muğla ve Antalya için SARI alarm

Meteoroloji’nin uyarı sistemine göre Muğla ve Antalya için sarı uyarı yayınlandı. Bodrum’u su bastı, Fethiye’de de yağmur başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun, Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli ve Malatya çevreleri ve Artvin’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Yağışların yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Artvin’in iç kesimlerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Aydın’ın kıyı kesimleri, Muğla, Antalya ve Mersin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

 

DOLU YAĞIŞI VE HORTUM UYARISI

Meteoroloji’nin kuvvetli yağış uyarısında “Yağışların; Aydın’ın kıyı kesimleri ile Muğla, Antalya ve Mersin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

 

MUĞA VE ANTALYA İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji’nin uyarı sistemine göre Muğla ve Antalya için sarı uyarı yayınlandı. Gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı belirtilen sarı uyarıda hava durumunun potansiyel tehlikeli olduğu ifade edilerek “Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır” denildi.

 

SAĞANAK YAĞIŞ TAŞKINLARA NEDEN OLDU!

Bodrum’da akşamüstü saatlerinde başlayan kısa süreli sağanak yağış, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle ilçenin bazı mahallelerinde taşkın yaşandı. Cadde ve sokaklar yine dereye döndü.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*