Muğla Valiliği’nden açıklama: Soruşturma başlatıldı

Muğla Valiliği’nden açıklama: Soruşturma başlatıldı

Fethiye’de diş hekimi ve bir polis memuru arasında geçen, yaygın medyada da haberleri yayınlanan olay ile ilgili Muğla Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, şahısların birbirinden şikayetçi olmadıkları, ancak silahla tehdit ve kasten yaralama nedeniyle kamu hukuku çerçevesinde Fethiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikat başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “02/08/2020 saat 15:45 sıralarında Muğla İli Fethiye İlçesi Emniyet Bölgesinde kavga olduğu ihbarının Emniyet Haber Merkezimize ulaşması neticesinde, olay yerine asayiş ekibi sevk edilmiş; olay yerinde yapılan inceleme neticesinde, Polis Memuru Aşkın YILDIRIM (İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli) , Ahmet YILDIRIM, Kamer Barış YILDIRIM ile Diş Hekimi Hasan IŞIKLI, Şeyma Ünal IŞIKLI isimli tarafların karşılıklı kavga ettikleri anlaşılmış;

Konunun tahkikatı için şahıslar Fethiye Polis Merkezine intikal ettirilip Fethiye Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına da bilgi verilerek tahkikata başlanmış, alınan doktor raporlarının ve ifadelerin akabinde Fethiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olayda kullanıldığı iddia edilen Aşkın YILDIRIM(Polis Memuru) a ait CZ 75 B Marka Beylik Silahı adli emanete alınmıştır.

Her iki tarafında birbirinden şikâyetçi olmamasına rağmen Fethiye Polis Merkezince tarafların ifadeleri, alınan doktor raporları ve olay yerini gören kamera görüntüleri adli tahkikata esas olmak üzere Fethiye Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilmiş olup, silahla tehdit ve kasten yaralama kaydıyla kamu hukuku çerçevesinde Fethiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikat başlatılmıştır.

Yukarda bahsedilen konuyla alakalı taraflardan birinin Polis Memuru olması sebebi ile İl Emniyet Müdürlüğünce yazılı olarak görev yaptığı İline bilgi verilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmekte olup ayrıca idari soruşturma da başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*