Milas’ta İyi Partili Gürsel İnce CHP’ye katıldı

Milas’ta İyi Partili Gürsel İnce CHP’ye katıldı

İYİ Parti Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Meclis Üyesi Gürsel İnce, CHP ve İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcılarının kararıyla CHP’ye katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısında Millet İttifakı ortağı İYİ Partili 3 meclis üyesinin desteğiyle 7 komisyonun tamamında çoğunluğu AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakının kazanması ile ortaya çıkan siyasi krize yönelik adım atıldı.

İYİ Parti ve CHP’li yöneticilerin katılımıyla düzenlenen bir toplantının ardından İYİ Parti Milas ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gürsel İnce, CHP’ye katıldı.

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, İnce’nin CHP’ye katıldığını doğrularken İnce’nin üye kaydının teslim alındığını ve genel merkeze gönderildiğini açıkladı.

Muğla Büyükşehir Meclisinde ortaya çıkan kriz sonrası Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve İlçe Başkanı İlgin Göktepe ortak basın açıklaması yapmış, seçim öncesi protokol yaptıklarını belirterek İYİ Partili meclis üyelerinin protokolü ihlal ettiklerini öne sürmüştü.

Geride bıraktığımız haftanın son gününde CHP ve İYİ Parti yüksek siyasetinin Muğla merkezde bir araya geldiği bilgisine ulaşıldı. Mecliste yaşanan kriz sonrasında olayın iki parti genel merkezine taşınmasıyla CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun’la bir araya gelmiş ve değerlendirmelerde bulunmuştu.

Milas Meclis Üyesi Gürsel İnce’nin CHP’ye katılması sorunun çözümüne yönelik adım olarak nitelendirilirken, büyükşehir belediye meclis komisyon üyeliğinin 7’den 9’a çıkarılacağı ve komisyonlarda İYİ Parti’nin temsil edilmesinin sağlanacağı öğrenildi.

Siyasette yaşanan gelişmenin ardından şimdi gözler Eylül Ayı Büyükşehir Belediye Meclisine çevrildi. Gürsel İnce’nin CHP grubunda yer alması ile komisyonların yeniden belirleneceği ve sayısal olarak komisyonların tamamının Millet İttifakına geçeceği öngörülüyor. Komisyon dağılımının yeniden şekillenmesinin ardından İnce’nin CHP’den ayrılarak İYİ Parti’ye katılması bekleniyor. (GunaydınMilas)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*