Milas Belediyesi iki güzel kampanya başlatıyor

Milas Belediyesi iki güzel kampanya başlatıyor

Milas Belediyesi ilçe genelinde Sosyal belediyecilik adına önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Milas Belediyesi Elden Ele, Hoş geldin Bebek, Bir Ömür Saadet, Bir Yastıkta Bir Ömür gibi ses getiren projelerinin ardından  şimdide “Süt Kardeşim” ve Eğitim Uzaktan, Destek Belediyeden” projelerini başlatıyor.

“Güçlü Çocuk Güçlü Gelecek” slagonu ile “Süt Kardeşim” projesini hayata geçiren Milas Belediyesi şimdilik  İlçe merkezinde yaşan 3 ile 6 yaş arasındaki dar gelirli ailelerin çocuklarına haftada 2 litre süt dağıtıyor. Üreticiden alınan çiğ sütler ile hem dar gelirli ailelerin çocuklarının sağlıklı beslenmesi hem de Milas üreticisinin desteklenmesi sağlanıyor.

Süt Kardeşim projesinden yararlanmak isteyenlerin daha önceden Milas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne  müracaat etmesi gerekiyor. Müdürlük ekiplerinin tespit ettiği aileler ,verilen çek ile haftada 2 litre süt alabilecek.

“EĞİTİM UZAKTAN, DESTEK BELEDİYEDEN”

Milas Belediyesinin hayata geçirdiği bir diğer proje ise pandemi döneminde uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik. Proje kapsamında hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenen Milas Belediyesi, vatandaşlardan toplayacağı tablet ve bilgisayarları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Başlatılan proje ile  Koronavirüs salgınıyla birlikte öğrenciler tablet ve bilgisayar üzerinden eğitim almaya başladığı bu günlerde evde eğitim görmesi gereken ama bilgisayar ve tableti olmayan çocuklara yardım edebilmek için başlatılan kampanya ile ikinci el ve sıfır bilgisayarlar ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere ulaştırılacak.

Süt Her Çocuğun Hakkıdır

“Süt her çocuğun hakkıdır” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , “Bir eve süt girmiyorsa, bir çocuk süt içemiyorsa gelişiminde eksiklik var demektir. İşte bu nedenle Milas’ta her çocuk süt içebilsin diye ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına ücretsiz dağıtacağız” dedi.

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covıd-19 Koronavirüs salgını sonucu Mart ayından beri okullarda yüz yüze eğitimin verilemediğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “, Bu süre zarfında uzaktan eğitim modeliyle  evlerinde bilgisayar başında eğitim görmesi gereken ama maddi imkansızlık nedeniyle bilgisayarı olmayan çocuklarımıza yardım amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenen Milas Belediyesi, vatandaşlardan toplayacağı tablet ve bilgisayarları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*