Milas Belediyesi, çiçeklerini kendi üretiyor

Milas Belediyesi, çiçeklerini kendi üretiyor

Milas Belediyesi, seralarında çeşitli türlerden binlerce kışlık ve yazlık çiçek üretmeye devam ediyor.

Milas Belediyesi, tesis ettiği park ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkiler olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kurduğu serada yapıyor. Serada üretilen mevsimlik çiçek ve bitkilerle parklar, caddeler ve refüjler renkleniyor.

Seralarda yetiştirilen çiçekler arasında Hercai Menekşe, Godetya ve Aslanağzı bulunuyor. Belediyenin kendi serasında üretilen çiçekler ekonomik olarak kazanç sağlıyor.

 

YILDA 500 BİN ADET ÇİÇEK VE BİTKİ

Sera alanın da yetiştirilen çiçekler hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban; “2013 yılında kurduğumuz serada yazlık, kışlık çiçekler ve çalı grubu bitkiler üretmekteyiz. Bugünlerde kış dönemine ait çiçeklerimizi toprakla buluşturuyoruz. Bunu dışında seramızda yaklaşık 10 bin civarı zakkum,5 bin civarı gül ve çit bitkileri de dahil olmak üzere 500 bin bitki üretiyoruz. Bu bitki ve çiçeklerimizi şehir merkezimizdeki parklarımız, caddelerimiz ve orta refüjlerde kullanıyoruz. Bunun dışında diğer resmi kurumlarımızın da bitki ve çiçek ihtiyaçlarını seramızdan karşılamaktayız dedi.” dedi.

DAHA YEŞİL VE DAHA GÜZEL BİR MİLAS

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da konuyla ilgili açıklamasında, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün alanını genişleterek seralar kurduk. Burada kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Kış ayları için düşündüğümüz Hercai Menekşe, Aslan ağzı, Godetya ve çalı grubu bitkilerimizin şu an dikimine başladık. Amacımız hem maliyetleri daha aşağıya çekmek hem de daha geniş bir alanda vatandaşımıza güzel bir görsellik sunmak. Daha yeşil ve daha güzel bir Milas için çalışıyoruz” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*