Mermer ocağı bir can daha aldı

Mermer ocağı bir can daha aldı

Kavaklıdere’de mermer ocağında çalışan, askere gitmeye hazırlanan 20 yaşındaki Eray Güneşdoğdu, mermer testeresinin kopan zincirinin vücuduna isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesine bağlı kırsal Menteşe Mahallesi’nde Alpay Mermer Ocağı’nda kepçe operatör yardımcısı olarak çalışan Eray Güneşdoğdu, geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Eray Güneşdoğdu, saat 08.30 sıralarında, mermer blokları kesmek için zincirli testere makinesini kullanmaya başladı. Testerenin kopan zinciri vücuduna isabet eden Güneşdoğdu, ağır yaralandı ve olay yerinde hayatını kaybetti.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinden olduğu ve askere gitmek için hazırlık yaptığı öğrenilen Güneşdoğdu’nun cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Jandarma soruşturma başlattı.

 

BAŞKAN DEMİR TAZİYE YAYINLADI

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mermer Sektörüne… Maalesef… Bir Can Daha Verdik… Eray Güneşdoğdu Hakka Yürüdü (2000 /2020) …. Bölgemiz mermer firmalarından Alpay Mermer Ocak işletmesi çalışanlarından Bozdoğan Haydere mahallesinde ikamet eden Eray Güneşdoğdu Geçirmiş olduğu iş kazası sonucu hayatını kaybetti… Hayatını kaybeden Eray Güneşdoğdu Kardeşimize Cenabı Allah’tan rahmet dilerken Acılı Ailesine ve Alpay mermer ailesine başsağlığı diliyorum…” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*