Maske uyarısı yaptı, hastanelik ettiler!

Maske uyarısı yaptı, hastanelik ettiler!

Bodrum’da Caner Gönültaş ve annesi Hatice Gönültaş, maske takmadığı için uyardığı esnaf ve arkadaşlarının saldırısına uğradı. Olayda Hatice Gönültaş’ın çatlayan kolu alçıya alındı.

Olay, Bodrum Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde yaşandı. İddiaya göre annesi 68 yaşındaki Hatice Gönültaş ile buluşmak için caddeye gelen 48 yaşındaki Caner Gönültaş, bir işletmenin önünden geçerken dükkanın önünde oturan S.K. ile maske takmadığı için tartışma yaşadı, tartışma sonrası ise aynı anda 5-6 kişinin saldırısına uğradı.

O esnada olay yerine gelen anne Hatice Gönültaş, şahısların itmesi sonucu yere düşerek yaralandı. Fenalaşan Gönültaş, 112 Acil Sağlık ambulansıyla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Gönültaş’ın çatlak olduğu tespit edilen kolu alçıya alındı. Caner Gönültaş ile kendisine saldırdığı iddia edilen şahıs, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

“BU SOKAKTAN BİR DAHA GEÇEMEZSİN!”

Annesi ile birlikte Milas’ın Boğaziçi Mahallesi’nde yaşadığını ifade eden Caner Gönültaş, yaşadıkları olayla ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Annemle buluşacağım saatlerde Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir işletmenin önünden geçerken tabureye oturmuş personellerden biri hapşırdı. Ben de tam yanından geçiyorum, güneşin vurduğu ışıkla ağzından çıkan salyaları çok net bir şekilde gördüm. Bu arada çocuğun ağzında maske hiç yok. 3-4 saniye suratına baktıktan sonra ben yoluma devam ettim. Arkamdan ‘Ne oldu y.., niye bakıyorsun’ diye bağırdı. O laftan sonra döndüm ve ‘ağzına maskeni tak maskeni’ dedim. O da ‘Sana mı soracağım’ dedi ve devamında zikredemeyeceğim çok çirkin küfürler etti. Ben de ‘Seninle uğraşamam, seninle uğraşacak kişileri biliyorum’ dedim. Önünde oturduğu dükkanın ismini almak istedim, dükkanın içerisinden adamın biri çıktı ve ‘Dükkanımın ismini alıp ismini karalayamazsın, seni bilmem ne yaparım. Bu sokaktan bir daha geçemezsin’ dedi. Üzerime yürümeye başladılar. Ben de 155’i arayacağım, ileri doğru yürüdüm. Tam polisleri arıyorum, arkadan kafama gelen yumrukla sarsıldım. Arkamı döndüm abartmıyorum 8-10 kişi koloni şeklinde üstüme yürüyorlar. Savcımız, emniyet müdürlerimiz mutlaka kamera kayıtlarını seyredecekler. Biri vuruyor, ittiriyorum diğeri geliyor. Öbürü tekme atıyor.”

 

“ANNEMİ HIRPALAYIP YERE FIRLATTILAR”

Kavga esnasında annesinin ayırmak için geldiğini aktaran Gönültaş, sözlerine şöyle devam etti:

“O esnada annem beni gördü ve ayırmak için aramıza girdi. Annemi hırpalayıp yere fırlattılar. Kadın sırt üstü yere uzandı. Allah’tan kafa üstü düşmedi ama sağ kolu kırıldı. Bodrum Devlet Hastanesi’ne gidildi. Kırılan kolu alçıya alındı. Emniyete gittik, gerekli ifademizi verdik. Polisime, emniyet müdürüme, savcıma güveniyorum. Benim kabullenemediğim olay sadece ağzında maske yok. Türkiye ve Dünya büyük bir sınavdan geçiyor. Ağzında maske yokken hapşırıyorsun. Ettiğim bir küfür yok, sadece 3-4 saniye gözüne bakmamın ardından bana ettiği küfürle birlikte 8-10 kişi üzerime yürüdü. Bunu Bodrum esnafına hiç yakıştırmıyorum.”

Olayda kolu kırılan 68 yaşındaki Hatice Gönültaş ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Ben ne olduğunu anlamadım. Oğlumla buluştuğum anda birkaç kişi ona vuruyor. Oğluma pata küte giriyorlar. Bas bas bağırdım, çığlıklar attım. Vuran genci tuttum, ‘yapma oğlum’ diye bağırırken beni tutup fırlattı, yine oğluma vurmaya devam etti. Ben o anda kendimden geçtim, çok kötü oldum. Ben hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Olayın ardından fenalaştım, ambulans çağırdılar. Ambulansla hastaneye gittik, röntgenler çekildi. Kolumda kırık çıktı. Buna şükrediyorum, kafa üstü düşüp beyin kanaması geçirebilirdim. Şükürler olsun, bu kadarla atlattık.”

Olayın ardından gözaltına alınan S.K. isimli şahsın ise emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede, adli kontrol tedbirleri uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. (KentHaber)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*