Kongreye tek liste gidildi, başkan Ünlüsoy güven tazeledi

Kongreye tek liste gidildi, başkan Ünlüsoy güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Teşkilatı’nın 13’üncü olağan genel kurul toplantısı Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek adaylı yapılan seçimlerde mevcut başkan Emin Nazmi Ünlüsoy yeniden başkanlığa seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan genel kurula, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, MHP Muğla Eski Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf Odası Başkanı Celal Devrim, S.S. 152 Nolu Tariş Zeytinyağı Kooperatifi Başkanı Kamil Gül katıldı.

İzmir Muğla Milletvekili Hasan Kalyoncu başkanlığında oluşturulan genel kurul divanının yerini almasının ardından faaliyet raporu ve maliyet raporları okunarak ibra edildi.

Genel kurul daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajının okunması ve siyasi konuşmalar ile devam etti.

 

HER KURULTAYIMIZ MANA YÜKLÜDÜR

Bahçeli’nin mesajının okunmasının ardından söz alan MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy kürsüye gelerek yaptığı konuşmada; “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik kazanan Türkiye olacak şiarıyla 2023’ün lider ülke Türkiyesini hazırlayacak ve 21. asrı Türk asrı yapacak olan büyük kurultayımız derin anlamlar taşıyan bir başlangıçtır. Kurultaylar biliyorsunuz ki Türk töresinin bir parçasıdır. Milliyetçi ülkücü hareketin kurultayları sıradan bir organizasyon olmayıp, içinde nice değerleri barındıran anlamlı toplantılardır. Her kurultayımız mana yüklüdür” dedi.

BU İTTİFAK SİYASİ HESAPLAR İLE KURULMAMIŞTIR

Konuşmasının son bölümünde Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasetini açık şeffaf bir şekilde yaptığına da değinen Ünlüsoy, “Milliyetçi ülkücü hareket var olduğu sürece milli üniter devlet yapımıza birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize kimsenin gölge düşürmeye gücü yetmemiştir, yetmeyecektir de. Bozuk bant gibi Cumhur İttifakı’nı sürekli hedef almakla vakit geçirenler gözlerden kaçmamaktadır. Onlar ne derse desin cumhur ittifakı ülkemiz üzerinde hesap yapanların oyunlarını bozmaya devam edecektir. Çünkü bu ittifak siyasi hesaplar ile kurulmamıştır. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi düşman ağzı ile siyaset yapanlara aldırmadan Türkiye düşmanlarının oyunlarını bozmaya devam edecektir. Milas ilçe kongremizin vatanımıza milletimize ve Türk’ün şanlı bayrağına selam durmanın hayalini kuran tüm coğrafyalara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle kurucu Genel Başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’i ve ülkücü şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kongremizde emeği geçen teşkilat mensuplarımıza ve burayı şereflendiren değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyor sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

CUMHUR İTTİFAKI BU ÜLKENİN GELECEĞİ

Ünlüsoy’un ardından kürsüye gelen MHP Eski Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, “14 Mart’ta kongre sürecimiz büyük kongre ile sona erecek. Bu süreçte tabi birileri yine MHP’yi hedef tahtasına oturtmakta ve ittifaka saldırmaktadırlar. Cumhur ittifakının ortaya koyduğu irade, kürt devleti kurmak isteyenlerin hayallerini yıkmıştır. Ortaya konulan irade Akdeniz’deki tüm haklarımıza sahip çıkmıştır ve çıkmaya devam etmiştir. Türkiye’nin geleceği için bu iradenin devam etmesi gerekiyor” derken, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz “Türk milleti tarihi boyunca birçok badireler atlatıp, birçok tehlikeye, saldırıya uğramıştır. Bu saldırılar zarar vermek adına yapılmış olsa da, bu tecrübelerle yol izlenilmiştir. Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğumuz MHP çatısı altında toplanarak geleceğe mührünü vuracak kadrolar oluşturulmuştur. İhanete geçit vermeyen liderimiz, yol arkadaşları hedefine yürümekte. Dün olduğu gibi bugün de MHP Türkiye’nin düzeninin bozulmasını bekleyenlerin karşısında, defterini dürmekte devam ediyor” dedi.

Son konuşmacı olarak söz alan MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu şunları ifade etti.

“MHP’yi diğer partilerden ayıran en önemli unsurlardan birisi ideolojik bir hareket olmasıdır. Biz ülkücüler olarak bir davaya gönül verdik. Türk milletine gönül verdik. Karşılıksız sevdik. Bu vatanı, bu toprağı, bu milleti karşılıksız sevdik. Her şeyi elimizden geldiği kadar yaptık.

Biz sizlere dava arkadaşı olarak bakıyoruz. Partinin hangi kademesinde olursa olsun herkes eşit, herkes dava arkadaşı. Kurulduğu günden beri birçok haksızlıklara, birçok işkencelere maruz kalan bir ideolojik hareketiz biz. Bugünlerde ise özellikle 15 Temmuz sonrasında Türk milletini çöktürmeye çalışanlar var. Yedi düvel üzerimize gelmekte. Bizden önce büyüklerimiz mücadelesini vermişti, şimdi sıra bizde. Amerika’nın desteklediği bir 15 Temmuz olayı yaşadık. Türkiye bir saldırıyla karşı karşıya kaldı. Vatandaşımızın birliği ve beraberliği ile bu saldırı püskürtüldü.

Cumhur ittifakı bu ülkenin garantisi haline geliyor. Şimdi Amerika muhalefete destek veriyor. Terör örgütlerinin tamamı, Avrupası, Asyası hepsi muhalefeti destekliyor. Dostumuz belli. Cumhur İttifakı bu ülkenin geleceği. İnşallah güzel yarınlara bizleri çıkaracaktır. Hepimize çok büyük işler, görevler düşüyor. Bu ülkeyi sağ salim bir şekilde geleceğe taşımak bizlerin omuzlarında. Bu kongreler onun için çok önemli. Güçlü teşkilat yapısı ile çıkıp, yolumuza devam edeceğiz.”

 

YENİ YÖNETİM

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste tek adayla yapılan seçimler saat 17’ye kadar sürdü. Mevcut Başkan Emin Nazmi Ünlüsoy’un oluşturduğu listede şu isimler yer aldı.

Yönetim kurulu asil: Zafer Özkan, Özay Gezgin, Fevzi Akkoç, Cüneyt Akar, Savaş Ergül, Selmin Yücel, Filiz Sarı, Celal Eyidil, Zekeriya Demirtaş, Ramazan Güneş, Kamuran Direcikli, Mehmet Erol, Ali Öktür, Mehmet İncikan, Burak Demir, Kınal Özdemir, Aytınç Çıplak, Erkan Yiğit. (GünaydınMilas)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*