Kaymakam Fırat; “Biz gelecek nesillere, yeşil bir memleket bırakmak istiyoruz”

Kaymakam Fırat; “Biz gelecek nesillere, yeşil bir memleket bırakmak istiyoruz”

Geçen sene başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de Tüm Türkiye’de olduğu gibi aynı anda Fethiye’de de gerçekleşti. Törende konuşan fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat; “Biz gelecek nesillere, çocuklarımıza yeşil bir memleket bırakmak istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım “Geleceğe Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik Eldirek Mahallesi Değirmenbaşı mevkisinde gerçekleşti.

Geleceğe Nefes programı kapsamında 81 ilde eş zamanlı saat 11.11’de başlayan etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk,  STK başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 500 okaliptüs ile 100 erguvan fidanı toprakla buluşturuldu.

Fethiye Orman İşletme Müdürü Tayfun Kazakoğlu, yaptığı bilgilendirmede, “Ormanlarımız büyük öneme sahip. Ormanlarımızı korumak, sürdürülebilirliğini sağlamak için uğraşıyoruz. 11 Kasım Ağaçlandırma Bayramı olarak kabul edilmiştir. Bilindiği gibi bu sene de 81 il ve 922 ilçede saat 11,11’de fidan dikimi yapıyoruz. Bugün burada 600 tane fidan dikeceğiz. Bunlardan 100 tanesi Erguvan, 500 tanesi de sahile uygun olması açısından Okaliptüs olacak” şeklinde konuştu.

Fidan dikim töreninde konuşan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat “Tüm Türkiye’de farkındalık oluşturmak için bugün burada fidan dikiyoruz. Biz gelecek nesillere, çocuklarımıza yeşil bir memleket bırakmak istiyoruz. Bunun için buradayız. Elbirliği ile fidanlarımızı dikeceğiz, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*