Karaca, “Kapalı olan esnafımızdan kira almıyoruz”

Karaca, “Kapalı olan esnafımızdan kira almıyoruz”

Ekmeğini denizden kazanan balıkçı esnafı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ettiler. Esnaflar sorunlarını anlatıp, çözülmesini istediler.

Ziyarete Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ile CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir de katıdı. Balıkçı esnaflar özellikle pandemi sürecinden de tüm esnaflar gibi etkilendiklerini belirterek, balık satışları için taleplerini Karaca’ya ilettiler. Karadan değil, kıyıdaki tekne üzerinden balıkların satışını yapmak istediklerini ve bu sürecin çözülmesini isteyen balıkçı esnafına Karaca da destek verdi. Balıkçı esnafın yanında, Kaymakam Eyüp Fırat’ı arayan Karaca, Balıkçı Kooperatifi Başkan ve bazı üyelerle Fırat’ı ziyaret ettiler. Balıkçı esnafının sorunlarını Karaca bizzat Kaymakam Fırat’a anlattı.

Karaca, “1 TL borcumuz yok”
Karaca, Fethiye Belediyesi’nin 1 TL bile borcu olmadığını yineleyerek, esnafların da her daim yanında olduklarını söyledi. Karaca, “Türkiye’de borcu olmayan ender belediyeler arasında yer alıyoruz. Aynı zamanda genelde  kapalı olan esnafımızdan kira almıyoruz. Bunun yanında yaklaşık 2 – 2,5 milyon TL’ye mâl olacak Balık Pazarı projemizi de yapacağız. Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı yatırımının Ovacık-Hisarönü-Ölüdeniz hattına yapıyoruz. Birçok bölgede hizmetlerimiz sürüyor” dedi.

Esnaflar taleplerini anlattılar
Balıkçı esnafı aynı zamanda yeni düzenlemeye girecek balık halinde, kooperatif olarak Pazar içerisinde balık satışı için taş istediklerini söylediler. Aynı zamanda 2. etap sahil bandında balıkçı barınağı bulunan alana bir stand da kurulabileceğini belirtiler. Bu konuyla ilgili görüşlerin verilmesinin ardından Karaca, 2. Etap Sahil Bandı’nda yasal bir sürecin ilerlediğini, konuyla ilgili bakanlıkla  da görüşmeler yapılacağını ifade etti.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*