Karaca; “Bu şekilde olmasını istemezdim”

Karaca; “Bu şekilde olmasını istemezdim”

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde toplanan vatandaşlar, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya destek verdi.

Sosyal medyadan toplanan kalabalığa seslenen Karaca, “Bu şekilde olmasını istemezdim. Bizi tahrik edebilmek için herşeyi yapıyorlar. Fethiye halkının hakkını savundum” dedi.

Olayla ilgili meclis üyelerine de bilgi veren Başkan Karaca, şahsın kendisini taziz ettiğini belirterek, “Yeni Cami’nin olduğu ışıklarda yan yana geldik. Kamera kayıtları var. İndik cama vurduk. ‘Neden küfür ettin, hangi amaçla küfür ettin, çıkıp bana söyle’ dedik. Ama içeriyi göremiyoruz. Renkli cam var. Ön camdan baktım, orada bir kadın var. Ben kadını görünce, “Allah’ından bul” diyerek buradan ayrıldım.” dedi.

Başkan Karaca’ya desteğe gelenler arasında CHP Milletvekili Mürsel Alban, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP eski vekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Cumhur Yaka, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Karaca, kalabalığa seslenerek, sosyal mesafe kurallarına uyulmasını talep etti.

“A HABER GELİP DERELERİ ÇEKİYOR”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bu şekilde olmasını istemezdim. Bizi tahrik edebilmek için herşeyi yapıyorlar. Fethiye’deki 163 bin yaşayan yurttaşımın üzerinde hiç kimse yoktur. Ömrümü halkına adamış birisiyim. Yapılanlar ve yapılacak hizmetlerin hepsi sizin içindir. Sadece belediye başkanlığı değil, 48 yıllık geçmişimi arıyorlar. Bir tek açığımızı bulamıyorlar. Sizler için ekibimle birlikte mücadele etmeye devam edeceğim. Koltuğa oturduktan bir hafta sonra körfez kirliliğinden beni sorumlu tuttular. Temizliği DSİ’ye ait kanallardan yandaş gazeteler, televizyonlar AHaber’de bunları yayınlıyorlar. Sorumluluk makamındaki birisi olarak bu körfez kirliliğinin haberini yapmayın, esnafımız zarar görmesin dedim. Benim şahsi hiçbir beklentim yok. Gerekirse 3,5 yıl sonra ceketimi alır giderim” dedi.

 

“ANKETLERDE YÜZDE 57’YE ULAŞTIK”
Anketlerde 10 puan yükseldiğini söyleyen Başkan Karaca, “Geçen Çarşamba günü konsensüs tarafından yapılan anketler açıklandı. CHP Genel Başkanımıza rapor edildi. Fethiye Belediye Başkanı’na tekrar oy verir misiniz? sorusu soruldu.  10 puan daha artarak, bu rakam yüzde 57’lere yükseldi. Fethiye Belediye Başkanı’na güveniyor musunuz? Sorusunun cevabı Fethiye’de bu rakam yüzde 91,7’ye çıktı. Fethiye’de yüz kişiden 92’si bize güveniyorsa, varsın diğerleri ne yazarsa yazsınlar. Siyasetinizi seçim zamanı yapalım. Benim vatandaşım zamanı gelince nereye oy vereceğini bilir. 3,5 yıl içinde size vermiş olduğumuz sözleri tek tek yerine getireceğiz. Geçmiş 5 yıllık süreçten belediye yönetiminden 2 kat hizmet yapmazsak aday olmayacağım. CHP’nin Fethiye’de almış olduğu oyun rekorunu kıracağız. Bana büyük güç vererek buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

“AİLEME KARŞI AĞIR HAKARETLER YAPILDI”
Karaca konuşmasının ardından meclis salonuna geçti. Karaca geçtiğimiz günlerde ulusal basına konu olan konuyla ilgili meclis üyelerine ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karaca, “Aileme karşı ağır hakaretler yapıldı. Fethiye Belediyesi Başkanı makamına yapılan ağır hakaretlere, tepkisiz kalmam mümkün değildi. Aksazlar’da bir düğünden çıktıktan sonra önümdeki araçta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, arkasındaki arabada ben vardım. Başka bir törene yetişmeye çalışıyoruz. Paşa Kebabı geçince, aramıza bir siyah araba girdi. Bizi 500 metre taciz etti. Kamera kayıtları bizde mevcut. Yargıya intikal eden bu konuyu, bizdeki kayıtları da delil olarak vereceğiz. Acil işimiz olduğundan selektör yaptık. Yanına geldiğimizde, ‘Siz neden selektör yapıyorsunuz bilmem ne çocuğu’ dedi. Renkli cam olduğu için göremiyorum. Çok az açtı. Bir kişi görüyordum. ‘Ben Fethiye Belediye Başkanıyım bir merasime yetişmem gerekiyor’ dedim. Çok özür dileyerek, bana şunu söyledi; ‘Ne olursan ol, yavşak adam, bilmem ne çocuğu, sen bana selektör yapamazsın’ Bu küfür benim makamıma ve Fethiye’de yaşayan 163 bin vatandaşımıza edilmiştir. 50 metre sonra yine geldi beni taciz etti. Yeni Cami’nin olduğu ışıklarda yan yana geldik. Kamera kayıtları var. İndik cama vurduk. ‘Neden küfür ettin, hangi amaçla küfür ettin, çıkıp bana söyle’ dedik. Ama içeriyi göremiyoruz. Renkli cam var. Ön camdan baktım, orada bir kadın var. Ben kadını görünce, “Allah’ından bul” diyerek buradan ayrıldım. Sonra o kişi karakola gidiyor. Seçimlerden önce benimle uğraşan medyaya beyanatlarda bulunuyor. Demiş ki, ‘gasp etti, beni dövdü’ adamın kılına dokunmadım. Olayın yaşanmasını istemezdim. Ama hiç kimse kimsenin özeline küfür edemez.” Dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*