İncelemede bulundular

İncelemede bulundular

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün beraberinde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin CHP Muğla Eski Milletvekilleri Sami Gökmen, Ali Cumhur Yaka ve beraberindeki heyetle birlikte Fethiye Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Göcek Halk Evi, Fethiye’de hizmete açılması için gün sayılan ‘Fethiye 100 Yaş Evi’ ve ‘Down Kafe’de incelemelerde bulundu.

 

GÖCEK HALK EVİ’NE İLK ZİYARET
Ziyaretlerine Göcek esnaf gezisi ile başlayan Başkan Osman Gürün, Başkan Karaca ve beraberindeki heyet, çarşı caddesindeki esnaflara ‘hayırlı işler’ diledikten sonra, Göcek Hlak Evi’ne geçtiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, yeni yapılan Halk Evi’ni oldukça beğenirken, tüm çalışanlara kolay gelsin diyerek, halk evini gezdi. Burada STK temsilcileri ve tüm beraberindeki heyetle görüşmeler yapan Gürün ardından Fethiye’de yapımı tamamlanan ‘Fethiye 100 Yaş Evi”ni ziyaret etti.

 

FETHİYE 100 YAŞ EVİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR
Başkan Karaca da bu ziyaret boyunca Gürün’e eşlik ederken, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’de ziyaretlere katılım sağladı. Burada Fethiye 100 Yaş Evi’nde incelemelerde bulunan Gürün, Menteşe’de yapılan 100 Yaş Evi’ne göre projesinden, dizaynına kadar Fethiye 100 Yaş Evi’nin daha iyi bir şekilde hizmet vereceğini söyledi.  Fethiye 100 Yaş Evi’nin önünde hatıra fotoğrafı çekimi de yapıldı.
Ardından Fethiye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak projesi olan, ancak pandemi sürecinden dolayı hizmete açılmayan Down Kafe’ye geçildi. Fethiye Sahil Bandındaki Down Kafe’de incelemelerde bulunan heyet, vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşların istekleri ve taleplerini de dinleyen Gürün ve Karaca, ardından açıklamalarda bulundu.

“ÇOCUKLARIMIZA EN UFAK BİR ŞEY OLSUN İSTEMEYİZ”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Gerçekten çok keyifli ben öncelikle Âlim Başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Çünkü yaptığımız bir protokolle burayı bize tahsis etti. Amacımız kar değil fark ettiğiniz gibi. Burada bir sosyal sorumluluğu yerine getireceğiz. Down sendromlular için sosyalleşme imkânı verecek, çocukların kendi kendilerine yetebilen, üretebilen, kazanabilen çocuklar olarak onları yetiştirmeye çalışacağız. Down sendromuna sahip veya selabral palsi dediğimiz beyin felci çocuklara sahip ailelerin en büyük sorunu, bir hekim olarak söylüyorum benden sonra bu çocuğum ne olur endişesi ve daha çok o kardeşlere düşüyor yani sağlam herhangi bir engele sahip olmayan kardeşlere düşüyor. Önemli olan olabilen imkânı varsa belli bir beceriyi kazanabiliyorsa çocuk o beceriyi geliştirip onun kendi kendine yeten bir üretimi sağlayabilmesi. Down kafe çocuklar için ama aynı zamana aileler için onlarda çok mutlu oluyorlar. Tabiki de onlara yardımcı olacak başka elemanlarımız olacak. Ne diyoruz biz bakın Sende gel, çünkü burası buraya gelen burada hizmet alan kaliteli ve nitelikli hizmet alacak aynı zamanda çok önemli olan sosyal projeye katkıda yapmış olacaklar. Çocuklarımız daha fazla insanla karşılaşırsa onlarla sohbet ve kurulacak olan dostluklar var. Çocuklar böyle bir sevgiyi gördüklerinde gelen müşteriye ve hemşeriye karşı çok büyük bir sevgi ve dostluk kuracaklar. Buranın yerini Sayın Alim Başkanım Muğla Büyükşehir Belediyesine bu amaçla tahsis etti. Ben tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar çoktan açmış olacaktık fakat Covid nedeniyle herhangi bir çocuğumuzun ufacık bir şey olması bizi olağanüstü üzer o nedenle şimdilik ertelemek durumundayız. İnşallah kurtulduğumuz takdirde burası cıvıl cıvıl olacak ve hepimiz buradan Başkanımla birlikte çok büyük keyif alacağız” diye konuştu.

 

“BÜYÜKŞEHİR İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Değerli arkadaşlar sizlerde biliyorsunuz seçimlerden önce başkanımızın da söylediği gibi sosyal sorumluluk projelerine önem vereceğimizi söylemiştik. Bizim projelerimizin de 100 yaş ve Down Kafe ile ilgili taahhütlerimiz vardı. Eş güdümlü çalışmanın ben mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Bu bizim bütçemizden çıkacak bir hizmetti ancak Başkanımız sağ olsun bütün masraflarını şuan itibariyle ve şuan içerisinde çalışacak olan personelin istihdamını kendileri karşılıyor. Biraz önce 100 yaş evi örneğini hep beraber arkadaşlarımızla birlikte izledik, gerçekten ne kadar önemli hizmetler yapıldığını ve sosyal sorumluluk projelerinin bir bir eş güdümlü beraber çalıştığımız takdirde Fethiye halkına sunacağımızın göstergesi bunlar. Önümüzdeki günlerde Fethiye’yi birlik ve beraberlik içerisinde gördüğümüz takdirde Fethiye çok daha güzel hizmetleri önümüzdeki aylarda ve yıllarda bu dönem içerisinde görecekler. Sizlerde biliyorsunuz geçenlerde Ovacık, Hisarönün de çok büyük alt yapı yatırımlarına başlamıştık. Arıtma ile ilgili çok büyük yatırımları var büyükşehirin, önümüzdeki dört yıla yakın bir süreç var bu süreç içerisinde biz uyumlu iki kardeş belediyeyle farkındalığımız bu bölgede hizmetlerle birlikte buradaki Fethiye halkına sunacağız. Ben değerli başkanıma ve bütün ekibine bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*