İl genelinde denetimler 10 gün daha sürecek

İl genelinde denetimler 10 gün daha sürecek

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği ‘Koronovirüs Denetimleri’ konulu genelgesi kapsamında, İlimizde “Sağlık için hepimiz için” mottosu ile düzenlenen Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimlere Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın katılımıyla devam edildi. Vali Orhan tavlı il genelinde denetimlerin 10 gün daha süreceğini belirtti.

Vali Orhan Tavlı öncülüğünde ilçe kaymakamları, belediye başkanları, oda başkanları, emniyet ve jandarma ekiplerince gerçekleşen denetimlerde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokantalar, kafeteryalar, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, yollar, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar, spor merkezleri, kültürel aktivite yerleri, sahil bantları ve tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yüksek yoğunluklu bir denetim yapılarak esnaflara ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri de gıda ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.


Kontrollü sosyal hayat döneminde Koronovirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla yapılan denetimlerde, uygulama noktalarında durdurulan toplu taşıma araçlarındaki şoför ve yolculara pandemi kuralları konusunda hatırlatmalarda bulunulmaktadır.

İl genelinde on gün daha denetimlerin süreceğini belirten Vali Orhan Tavlı, bugün Muğla’da tüm birimlerin sahada denetlemelerde bulunduğunu, yapılan denetimlerdeki amacın işlem yapmaktan ziyade farkındalık yaratmak, vatandaşımızı uyarmak ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek olduğunu ifade etti.

Rehavete kapılmadan belirlenen kurallara mutlaka riayet edilmesi, salgınla mücadelenin en etkili 3 kuralının maske takmak, sosyal mesafeyi korumak ve temizliğe önem vermek olduğunu belirtti. Turizm sezonunun hareketlenmeye başladığını belirten Vali Orhan Tavlı başta sahiller olmak üzere, plajlar ve vatandaşlarımızın toplu bir araya geldiği yerlerde vatandaşlarımızın ve turistlere hizmet veren iş yerlerimizde çalışan görevlilerin pandemi kurallarına uyma noktasında hassasiyet göstermeleri gerektiğini aktardı.

 

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*