İfadesi 6 saat sürdü, tutuklandı

İfadesi 6 saat sürdü, tutuklandı

Türkiye’yi ayağa kaldıran, öldürdükten sonra yakıp, bir varile koyup üzerine beton dökerek sarp araziye cesedi atan, önce kabul etmeyen, sora suçu itiraf eden Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı ‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Jandarmadaki ifadesinin ardından dün akşam saatlerinde çok geniş güvenlik önlemleri altında savcılığa sevk edilen sanık Avcı, daha sonra çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Sanığın ifadesi 6 saat sürdü.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in 5 gün sonra Menteşe’de ormanlık alanda jandarma ve polisin takibi sonucu cesedi bulunmuştu. Kendisinden haber alamayan ailesinin başvurusu üzerine başlatılan arama sonucu emniyet güçleri olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatmış, 2 savcı görevlendirilmişti.

Pınar Gültekin’in cansız bedeni Menteşe’de ormanlık alanda bulunmasının ardından başlatılan operasyon kapsamında Gültekin’in son olarak görüldüğü yerlerde kamera kayıtlarını inceleyen güvenlik güçleri, eski erkek arkadaşı bar işletmecisi, evli ve bir çocuk babası Cemal Metin Avcı’yı gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından önce Adli Tıp Kurumu’na götüren Avcı, burada saç, kıl, doku ve kan örneği alındıktan sonra Muğla Adliyesine sevk edildi. Çok geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen ve yaklaşık 6 saatlik savcılık ve mahkeme safhasının ardından Cemal Metin Avcı, ‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaya tepkiler ise artarak devam ediyor.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*