Hortum, yıldırım ve sel uyarısı

Hortum, yıldırım ve sel uyarısı

Çöl sıcakları yerini hafif serinlik ve yüksek kesimlerde yağmura bırakacak. Hafta başından itibaren hava sıcaklığı yeninden yükselişe geçecek.

Yarın (12 Eylül Cumartesi) Antalya’nın iç kesimleri, Burdur, Mersin, Karaman, Adana, Kahramanmaraş’ın ve Muğla’nın iç ve yüksek kesimlerinde, Pazar günü ise başta İstanbul olmak üzere Marmara’nın büyük bir bölümü Yalova, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Batı Karadeniz, Ege’nin kuzeyi, iç Anadolu’nun batısında şiddetli yağış bekleniyor. Ani ve kısa süreli beklenen yağışlarla birlikte hortum, yıldırım ve sel uyarısı yapıldı.

Muğla’nın iç ve yüksek kesimlerinde de yağış beleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden alınan bilgiye göre yarın (Cumartesi)  Muğla’nın yüksek kesimlerinde yağmur bekleniyor. Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Köyceğiz, Ortaca, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Milas gibi ilçelerin yüksek kesimlerinde hafif ve şiddetli yağmur bekleniyor. Datça, Marmaris ve Bodrum’da ise yağış beklenmiyor. Yağış ile birlikte hava sıcaklığında hissedilir derecede düşüş beklenirken, hava sıcaklığının il genelinde hafta başından itibaren yeniden yükselmesi tahmin ediliyor.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*