Hız ihlalleri artarak devam ediyor

Hız ihlalleri artarak devam ediyor

Yurt genelinde radarla hız denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde hız ihlallerinin artarak devam ettiği tespit edildi. Ülke genelinde 79.246 araç/sürücü denetlendi, 3.320’si gece olmak üzere 45.021 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgide, “Ülkemizde Koronavirüs yayılımını önlemek amacıyla yürütülen tedbirlerin yanında, trafik güvenliğini sağlamak ve meydana gelen trafik kazaları ile ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek önceliklerimiz arasındadır.

Bu kapsamda, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla; 18-19-20 Temmuz 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 79.246 araç/sürücü denetlendi,

3.320’si gece olmak üzere 45.021 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Denildi.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*