Hem güldürdü hem de düşündürdü

Hem güldürdü hem de düşündürdü

Yatağan Belediyesinin Yaz etkinlikleri kapsamında Amfi tiyatroda konferans veren ünlü Beyin Cerrahı- Yazar Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın beynin sırlarını ve beyin fırtınasını anlattı. Güçlü anlatım kabiliyeti olan Aydın, sorulan sorulara da cevap verirken hem güldürdü hem de düşündürdü.

Cuma akşamı düzenlenen etkinliğe, Yatağan kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet YunusTuna, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, ve katılımcılar izledi.

Ünlü sunucu Ateş’in sunduğu programda konuşan, Profesör Doktor İsmail Hakkı Aydın, beynin özelliklerini ayrıntılı olarak anlattı. Aydın,  Beynin bilgi depolamaktan ziyade, evrenin refahına katkı sunmak için bilgi üretmek ve sorunlara çözüm bulmakla mükellef olduğunu, sonsuz kapasiteye sahip bir bilgisayar niteliği taşıyan beynin sırlarını çözdükçe nasıl çalıştığını daha iyi anlayacağımızı anlatarak, bilim insanlarının tarihi değiştirdiğinin altını çizdi. ‘Gününüzü televizyon başında geçirmeyin kitap okuyun türkü söyleyin bilim -bilim- bilim’ dedi.

Program sonunda Aydın’a, Yatağan kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Ümmühan Toksöz, plaket ve çiçek sundular. Beyin Cerrahı- Yazar Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’ın kitapları katılanlara ücretsiz dağıtıldı. İsteyen vatandaşlar ise kitaplarını imzalattı. (MUSTAFA AKTAŞ/YATAĞAN)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*