Hastane müjdesi

Hastane müjdesi

Her geçen gün artan Fethiye nüfusu ve çevre ilçelerden olan talep nedeniyle zaman zaman Fethiye Devlet Hastanesi’nin yetersiz kalması yeni hastane talebini gündeme getirmişti. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye’ye yeni, bölge hastanesi niteliğinde bir hastane yapılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi

 

Dünyayı etkisi altına alan, 92 milyon kişinin enfekte olduğu, 2 milyon kişinin hayatını kaybettiği Covid-19 pandemisi hastanelere olan ihtiyacı da arttırdı. Fethiye’de de her geçen gün alınan göçün etkisiyle de artan nüfus ve çevre ilçelerden gelen hastalar nedeniyle Fethiye Devlet Hastanesi zaman zaman talep karşısında yetersiz kalıyor. Seydikemer’de yapımına başlanan 150 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi’nin yanında Fethiye’ye de bölge hastanesi niteliğinde bir hastane yapılması isteniyor.

Pazar günü kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün Pazar ve kısıtlama gününe rast gelmesi nedeniyle Ak Parti Fethiye İlçe yönetimi Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı’nda dün basın temsilcileriyle sohbet toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası kısa bir açıklamada bulunan Başkan Turgay Öztürk,  hastane için uygun yer araştırması yaptıklarının müjdesini de verdi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*